Попит на імпорт кукурудзи в Азії навряд чи різко підвищиться наступного року
Попит на імпорт кукурудзи з Азії, особливо з Південно-Східної Азії, ймовірно, залишиться майже незмінним у 2023 році, оскільки зміцнення долара США та занепокоєння щодо темпів економічного зростання обмежать купівельну спроможність споживачів, сказав віце-президент Ради США по зерну Кері Сіфферат, повідомляє Spglobal.
«Я не думаю, що ми матимемо значне зростання попиту, але, сподіваюся, збережемо поточний попит», — сказав Сіфферат в інтерв’ю S&P Global Commodity Insights.
Зміцнення курсу долара США, особливо по відношенню до деяких ключових азіатських валют, і проблеми з логістикою в США підвищили вартість імпорту для Південно-Східної Азії, Японії, Південної Кореї та Китаю, на які припадає основна частина світового надходження кукурудзи.
Експортні ціни на кукурудзу зі США наразі неконкурентоспроможні в порівнянні з її конкурентами — Бразилією та Аргентиною.
Попит на фуражне зерно з боку Єгипту, ключового покупця в Північній Африці, також постраждав через ослаблення його валюти до долара.
Як наслідок, єгипетська птахівницька галузь шукає постачання невеликих суден із України після продовження періоду зернового коридору, а не купує 60 тис. тонн кукурудзи зі США чи Південної Америки, сказав він.
За даними Міністерства сільського господарства США, Єгипет імпортував 9,6 млн тонн кукурудзи в 2021–22 роках (жовтень–вересень).
Якщо рецесія почнеться в США та інших частинах світу, це також може спричинити тиск на ціни на сировинні товари, попередив Сіфферат.
Читайте також
Трамп завтра запровадить мита на канадський, мексиканський та китайський імпорт
Європейське аграрне законодавство. Вплив на регіон, можливості для сталого розвитку
У Раді почали готувати законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграріїв
Перебіг 2024/25 МР в умовах скорочення врожаю ріпаку
Тепла погода зумовила зміну фазового розвитку рослин озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом