Понад 30% зразків харчових продуктів в Україні перевищують допустимі рівні трансжирів – результати дослідження

Для підтримки Україну в елімінації трансжирів ВООЗ за співфінансування Швейцарії реалізувала дослідницький проєкт FEEDCities. В рамках проєкту було вивчено вміст трансжирних кислот, солі та калію в харчових продуктах.
Дослідження показало, що серед промислово вироблених продуктів, відібраних для тестування, зокрема у деяких видах тортів, печива, десертів на основі молочних продуктів, морозива, заморожених продуктів, маргарину, сирів і переробленого м’яса, а також у зразках “вуличної їжі” (домашня випічка, піца, паніні, донери, фалафель, круасани та тістечка) фіксувалось перевищення максимальної допустимої норми вмісту трансжирів, що наразі становить 2 г на 100 г жиру.
У дослідженні зазначається, що оскільки спектр продуктів харчування, у яких перевищене максимально допустиме значення трансжирів, є фрагментарним і таким, що важко описати або спрогнозувати через велику кількість виробників та самих продуктів, споживачі не можуть повністю захистити себе від споживання трансжирних кислот шляхом “поінформованого вибору”. Таким чином, захист населення від цього фактора ризику є наразі прерогативою держави.
Промислово вироблені трансжири, які часто використовуються в перероблених продуктах харчування, таких як печені та смажені страви, підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань і смерті від ішемічної хвороби серця.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом