Польща блокує широку колію до портів Балтії, бо боїться конкуренції з українськими аграріями – думка

Через блокаду українських портів європейські хаби взяли на себе потоки вантажів і заробили на цьому сотні мільйонів, якщо не мільярди. При цьому широка колія з України на Балтику вирішила б проблему українського експорту.
Про це в інтерв’ю NV Бізнес заявив власник найбільшого в Україні приватного оператора вантажних терміналів на Чорному морі Андрій Ставніцер.
«Якби поляки по-справжньому хотіли нам допомогти, навіть на початку війни, то вони б, наприклад, дозволили нам прокласти залізничну гілку на Балтику. Це 500 км. Порівняно з тими грошима, які нам давали на різні гуманітарні проєкти, це дрібниці», — зазначив Ставніцер.
Він також підкреслив: «Широка колія з України на Балтику вирішила б проблему українського експорту… І це було б ідеальне рішення. Проте Польща нам його блокує вже давно, ще до війни, мотивуючи своєю стратегією обороноздатності, датованою 1968 роком, за якою широка колія не може заходити в Польщу, щоб не привезти на собі „радянські“ танки. Ми ж розуміємо, що це нісенітниця. Вони справді бояться. Але насамперед не танків, а українських аграріїв».
Раніше неодноразово повідомлялося, що для збільшення товарообігу з Європою в Україні планують побудувати ділянки залізниці з євроколією.
Існував проєкт будівництва євроколії паралельно з наявними коліями 1520 мм.
Також повідомлялося, що Укрзалізниця побудувала унікальний вагон, який може пересуватися як Україною, так і євроколією.
У 2024 році бізнес бізнес заявив про те, що готовий побудувати широку залізничну колію в порти Польщі та Литви заради експорту зерна. Як заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський, будівництво широкої залізничної колії від кордону з Україною до портів у польському Гданську і литовській Клайпеді полегшить доставку українського зерна і дасть Польщі можливість заробляти на його транзиті.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Bunge та Viterra об’єдналися в єдину компанію під брендом Bunge
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
В ADM Ukraine змінився генеральний директор
У Туреччині спалах ящуру: ринки худоби закривають по всій країні
Тверда пшениця сорту Джавахір стає новою надією Марокко
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом