Польща блокує Україні видачу спецдозволів на ввезення харчової продукції до ЄС
Польща блокує видачу українському бізнесу спецдозволів на ввезення харчової продукції до ЄС. Про це розповідає джерело AgroPolit.com у Кабміні.
Крім того відучора поляки посилили торговельну блокаду зміною режиму перетину для українців – на територію Польщі пускають лише вакцинованих зі свіжим ПЛР-тестом, що спровокувало 17-кілометрову чергу з фур на україно-польскому кордоні.
Співрозмовник AgroPolit.com в уряді нагадує, що за умовами угоди про ЗВТ з ЄС було затверджено показник дозволів для України на рівні 200 тис. основної квоти та 60 тис. опціонних дозволів. Однак у вересні 2018 року польська сторона в односторонньому порядку заявила про суттєве скорочення квоти дозволів з 200 тис. до 130 тис. В результаті політичних перемовин вдалося зберегти квоту на рівні 160 тис. дозволів.
Однак в 2021 році поляки пішли на торгівельний таран.
За січень-вересень 2021 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами з Польщею перевищив $7,5 млрд, що є рекордним показником та перевершує результат усього 2020 року ($7,36 млрд). Ситуація з видачею дозволів є критичною: у 2021 році вперше поляки не видали жодного додаткового дозволу. Відтак уже на 16 серпня цього року дефіцит дозволів для українських перевізників складала 34 тис. дозволи. Оскільки Польща є транзитною країною на шляху до 12 країн ЄС, то ця проблема дуже відчутна для українських перевізників та великих іноземних компаній постачальників харчової продукції та рітейлу», — каже наше джерело в КМУ.
Головною причиною збільшення використання дозволів Республіки Польща стало набрання чинності 01 січня 2016 р. положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВ ЗВТ), що стало поштовхом до переорієнтації транспортних потоків з Російської Федерації в напрямку країн ЄС.
Зі свого боку український уряд найближчим часом готується запровадити для імпортерів з ЄС дзеркальну процедуру отримання дозволів на ввезення продукції на свою територію. Раніше Україна в односторонньому порядку визнала дію всіх внутрішніх дозволів ЄС без аудиту, як це передбачено Угодою про асоціацію. Наразі пропонується скасувати цей порядок і запровадити новий, за яким дозволи на імпорт харчової продукції видаватиметься іноземним виробникам з ЄС лише за результатами аудиту цих компаній з боку ДПСС.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом