Після відкриття ринку бізнес не купує землю, а продає
Із січня 2024 року ринок землі став відкритим для юридичних осіб. Утім, переважно, компанії, які володіли значною кількістю земельних ділянок, продають землю, а не купують.
За даними Державного земельного кадастру, від початку року компанії продали понад 200 гектарів землі, передає платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”.
Тепер компанії мають право офіційно купувати до 10 тисяч гектарів землі. “Попри очікування, бізнес навпаки почав продавати ту землю, що вже була у його власності, аніж купляти нову. Вже 207 гектарів земельних ділянок було продано компаніями за перші два тижні 2024 року”, – йдеться у повідомленні.
Наразі Державний земельний кадастр відстежує 281 українську компанію, кожна з яких володіє земельними ділянками понад 100 гектарів.
Найбільшою кількістю землі в Україні наразі володіє агрофірма “Світанок” – понад 5 тис. га, на другому місці – Дружківське рудоуправління із 3,3 тис. га. Трійцю замикає “Землетрейд” із 3,1 тис. га.
Із десятки лідерів компаній, які володіють найбільшою кількістю угідь в країні, лише “Землетрейд” продала 20 гектарів від початку відкриття ринку землі. Інші ж бізнеси жодних операцій із землею поки не проводили.
Зазначаєтся, що з топу землевласників від початку року вже вийшли дві компанії. Ці бізнеси розпродали свій земельний банк так, що в них залишилось менше 100 гектарів землі. Йдеться про “Долина” та “Екор Гарден СТС”. Станом на 1 січня 2024 року ці компанії володіли землею площею 388 та 120 гектарів відповідно.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом