Це був сухий рік, особливо в центральних регіонах. Якщо не брати до уваги незначне зниження врожайності, ми отримали сою, яка була нетиповою для переробників — ми називаємо її недозрілою, оскільки вона мала зелений колір. Хоча за олійністю вона нормальна, це стало основною проблемою сезону. На початку збору врожаю було незрозуміло, як її реалізувати, адже олія з такої сої також мала зелений відтінок. Але вихід завжди є — з часом між виробниками та переробниками сформувався діалог, що дозволив знайти шляхи для збуту цієї продукції.
Переробники назвали основну проблему соєвого сезону

Кліматичні зміни вже безпосередньо впливають на якість урожаю сої в Україні. Зокрема, умови цього сезону суттєво змінили характеристики зібраної продукції.
Про це повідомив директор компанії «Фалькон Агро Груп» Павло Жовтоніжко під час відзначення Всесвітнього дня бобових в Україні. Підприємство є одним із найбільших переробників сої в Україні. Сумарна потужність заводу з переробки сої становить 740 т на добу.
Павло Жовтоніжко також зазначив, що конкуренція на ринку переробки олійних доволі висока, тому «Фалькон Агро Груп» шукає альтернативу — випуск нових продуктів. Наразі основною стратегією компанії є розширення ринків збуту для готової продукції та отримання нових, більш спеціалізованих її видів, які дозволять збільшити валовий випуск загалом як на українському, так і на європейському ринках.
«Орієнтуємося на нові продукти, оскільки в стандартній олії та шроті конкуренція дуже велика, і з часом не буде сенсу в частині маржинальності займатися виробництвом традиційної продукції», — пояснює Павло Жовтоніжко.
Читайте також
Румунії прогнозують ще більш рекордний врожай пшениці у 2025/26 МР
Жнива ранніх зернових стартували в «Контінентал Фармерз Груп»
Ф’ючерси на сою на біржі Чикаго в середу різко виросли на тлі чуток про прог...
Виробник кетчупів “Чумак” змінив форму власності
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом