Перехідні залишки тиснутимуть на внутрішні ціни зернових — думка
Перехідні залишки у 2023 р. продовжать накопичуватись і тиснутимуть на внутрішні ціни зернових. Таку думку висловив головний редактор Kurkul.com Микола Сирота в колонці «Ціни на зерно, пальне та ресурси — чого чекати фермеру у 2023 році».
«Урожай 2022 р. значно знизився, порівняно з рекордним 2021 роком, проте і темпи експорту також суттєво впали. До того ж зберігаються нестабільними логістичні спроможності, лишається нереалізованим частина врожаю 2021 року. Все це сприятиме створенню значних перехідних залишків зерна, які тиснутимуть на ціну всередині країни», — пояснив Микола Сирота.
Нагадаємо, станом на кінець грудня українські аграрії намолотили 48,8 млн т зернових та зернобобових, а також 17,4 млн т олійних. У 2021 р. було зібрано 106 млн т врожаю.
Ще однією проблемою, на думку експерта, буде низька якість зерна, що іноді робитиме неможливим експорт окремих партій.
«Варто лише згадати кількість кукурудзи, залишеної зимувати в полях. Це зерно буде спрямоване на переробку всередині країни або домішуватиметься до партій вищої якості», — зазначив Микола Сирота.
Зокрема, на кінець грудня необмолоченими залишається понад 20% посівів кукурудзи.
«Тому я б не розраховував на сприятливу кон’юктуру щодо зернових у цьому сезоні, зокрема щодо пшениці та кукурудзи», — підсумував експерт.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом