Пальмова олія продовжує дорожчати, що підтримує ціни на соєву та соняшникову олії
Попри різке зниження цін на нафту, пальмова олія продовжує дорожчати на прогнозах скорочення виробництва в Малайзії та Індонезії.
Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії минулого тижня виросли на 7,6%, а в понеділок (на тлі зниження цін на нафту на 6%) впали на 1,6%, але за дві наступні сесії знову подорожчали на 3,7% до 3-річного максимуму 4695 ринггитів/т або 1073 $/т (+8,9% за два тижні).
Ціни підтримують сподівання на відновлення попиту з боку Китаю після анонсованих урядом заходів стимулювання економіки. Трейдери очікують скорочення експорту внаслідок зростання цін, але вважають, що підвищення премії за соняшникову олію змусить покупців активізувати закупівлі пальмової олії.
Влада Індонезії з 1 листопада підвищує індикативну ціну на сиру пальмову олію з 893,64 до 961,97 $/т, тому експортне мито складе 124 $/т, що збільшить ціни на індонезійську олію на світовому ринку.
Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 2,3% до 965 $/т (+0,9% за тиждень, +2% за місяць), відігравши падіння понеділка.
За даними Trading Economics, протягом тижня середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям виросла на 5% до 1289 $/т (+10% за місяць).
Премія за соняшникову олію у порівнянні з соєвою та пальмовою зростає внаслідок різкого скорочення поставок з України, викликаного дефіцитом пропозицій соняшника від виробників та підвищення закупівельних цін на нього.
Водночас ціни на соєву олію залишаються нижчими, ніж на пальмову, на тлі значних запасів в Китаї та збільшення імпорту дешевої сої до Китаю. Це стримує зростання цін на соняшникову та пальмову олію.
На ціни також тисне скорочення імпорту рослинних олій до ЄС. За даними Єврокомісії, у 2024/25 МР (на 20 жовтня) ЄС скоротив імпорт олій у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону:
- соєвої – на 65% до 80 тис т,
- ріпакової – на 51% до 90 тис т,
- соняшникової – на 18% до 590 тис т,
- пальмової – на 17% до 980 тис т.
Читайте також
Ключові фактори, що впливають на розвиток ринку олійних культур та олії в Чорномор...
Український морський коридор забезпечив експорт понад 52 млн тонн агропродукції
«Контінентал» засіяв озимими культурами 85,2 тис. га
Російські аналітики понизили прогноз експорту пшениці до трирічного мінімуму
НДУ та IFC розпочинають цифрову трансформацію у фінансуванні агросектору України
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом