Озвучено оновлені ціни на олійні
На світових ринках рослинних олій панує невизначеність з попитом. Ціни на нафту залишаються на рівні 75 $/барель, і подальшого їх зростання поки не очікується, проте високий попит на пальмову, найдешевшу, олію підтримує її котирування. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.
Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії, які тривалий час залишалися на рівні 4650-4670 рінггитів/т, вчора виросли на 3,8% до 4929 рінггитів/т або 1165 $/т, за дві сесії подорожчавши на 6%. На ринку пальмової олії панують спекулятивні настрої напередодні оприлюднення грудневого звіту USDA та офіційних даних МРОС.
Індонезія до 2022 року продовжила програму В30, яка передбачає вміст у пальному 30% біодизеля з пальмової олії. Аналітики прогнозують, що у 2021/22 МР країна збільшить експорт пальмової олії у порівнянні з попереднім сезоном на 13% завдяки посиленню попиту з боку Китаю та Пакистану, що компенсує його скорочення з боку Індії. Прогноз виробництва підвищено до 45,5 млн т у порівнянні з оцінками USDA у 44,5 млн т та торішніми 43,5 млн т.
Уряд США у вівторок запропонував скоротити обсяги біопалива, яке нафтопереробні підприємства США у 2022 році мають додавати до палива, що призвело до обвалу цін на соєву олію.
Січневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 1,9% до 1218 $/т, майже втративши зростання грудня, і тепер торгуються на 4,5% дешевше, ніж місяць тому.
На біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію вчора подешевшали на 0,6%, а на пальмову – на 0,7%.
Ціни на чорноморську соняшникову олію поки залишаються на рівні 1365-1385 $/т FOB, проте зростання цін на пальмову олію одразу посилює попит на соєву та соняшникову олію, і покупці вибирають найдешевшу з них.
Зниження цін на соєву олію посилить зацікавленість з боку покупців, особливо на тлі прогнозів високого врожаю сої в Бразилії та Аргентині, яка вже у січні-лютому вийде на світовий ринок.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом