Оновлення оцінок врожаю та експорту зерна з Болгарії
UkrAgroConsult
Автор статті:
Темпи експорту болгарського зерна у 2022/23 МР в треті країни (за межі ЄС) скоротились, порівняно з рекордним минулим роком, але все одно залишились на високому рівні. Згідно з оперативними даними Єврокомісії, за липень-червень було експортовано:
- пшениці: 2,98 млн т (-12% від 2021/22 МР),
- ячменю: 103 тис. т (-31%),
- кукурудзи: 693 тис. т (+9%).
Статистичні дані експорту з Болгарії в країни ЄС за весь сезон поки що недоступні. За нашою оцінкою, з урахуванням внутрішньоєвропейських потоків загальний експорт зернових у 2022/23 МР перевищить 5,5 млн т (+0,9 млн т від попередньої оцінки).
Збільшення оцінок викликане зростаючими темпами відвантажень зерна з Болгарії протягом останніх місяців, особливо в напрямку Алжиру та Китаю. Якщо Алжир більше зацікавлений в болгарській пшениці, то Китай закуповує в Болгарії кукурудзу. І хоча потреба Китаю в імпортованій кукурудзі почала скорочуватись з 2021 року, обсяги імпорту з Болгарії продовжують зростати. Не в останню чергу цьому посприяла блокада українських морпортів росією.
Згідно з червневим звітом JRC MARS Bulletin, на півночі Болгарії спостерігалось деяке відставання розвитку посівів озимих зернових, але вже на початку липня середній по країні NDVI покращився, хоча відсутність опадів та високі температури (на 2-4 градуси вище норми) протягом другої декади місяця знову знизили показник до середніх значень. Прогноз на найближчий тиждень також невтішний – високі денні температури при майже повній відсутності продуктивних дощів.
Нагадаємо, що цей період є критичним для запилення кукурудзи, для чого потрібні дощі, яких, нажаль, може й не виникнути. Наша попередня оцінка врожаю кукурудзи була доволі консервативна, бо ми очікували, що можуть виникнути певні ризики з боку погоди, тому ми зараз її залишаємо, як є. Можливо, що скоро доведеться знову її переглядати в сторону зниження.
Оцінки врожаю пшениці та ячменю підвищуємо, оскільки під час дозрівання озимих як раз зберігались сприятливі погодні умови. Збирання цих культур вже в самому розпалі, хоча й спостерігається відставання від минулорічних темпів, викликане пізньою сівбою та більш пізнім розвитком через прохолодну погоду навесні.
Оновлені оцінки врожаю та експорту зерна з Болгарії у 2023/24 МР дивіться в повній версії статті.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Подальший розвиток ринку зернових і олійних культур в Україні та світі буде обговорюватися на Міжнародній Конференції ‘BLACK SEA GRAIN & OIL. ШЛЯХ ДО ВІДНОВЛЕННЯ’ 14 вересня у Києві. Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу, щоб дізнатися прогнози нового сезону 2023/24, перспективи інвестицій, переробки, логістики та експорту для відновлення й розвитку аграрної галузі.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом