Окупанти перетворили Інститут зрошуваного землеробства на казарми та парковку для бронетехніки – НААН
Російські загарбники перетворили приміщення Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук в окупованому селищі Наддніпрянське Херсонської області на нічліжку з харчевнею та місцем для паркування бронетехніки.
Як повідомляють у НААН, за місяці окупації росіяни звели нанівець здобутки десятків років копіткої праці, знищивши багате зібрання дослідницьких матеріалів.
Зайшовши з бронетехнікою в перших числах березня, загарбники одразу пристосували науковий заклад під таку собі заміну казармам, принагідно розграбувавши запаси дизельного палива й зруйнувавши ангар, де зберігалося елітне насіння.
“Із початку війни мене не покидає відчуття жаху й болю за науковий заклад, якому віддала багато років життя. Боляче спостерігати, як там господарюють бандити у чужій формі. Службові кабінети й лабораторії у двох корпусах окупанти перетворили на місця для ночівлі й споживання їжі. А готують її на дровах з дерев, вирубаних в інститутському дендропарку”, – цитують в академії одну зі співробітниць.
Бібліотеку з колекцією рідкісних та цінних видань, за її словами, окупанти також пустили на паливо, а подекуди ще й встановили розтяжки.
“Причому наруга триває, здається, безкінечно: щойно виїхала одна колона, і за кілька годин сюди ж заїхала інша — така собі ротація. Дуже тривожить доля зимового саду із колекцією екзотичних рослин. Ми просилися, аби нас пустили бодай їх полити, та почули у відповідь: “Ми самі поливатимемо”. Знаючи норов та звички “асвабадітєлєй”, у це не дуже віриться”, – розповіла вона.
У НААН кажуть, що в квітні група працівників інституту дивом прорвалася на дослідні ділянки й таки висіяла на них ярі культури, оскільки вони сподівалися, що до літа українські війська визволять Херсон і можна буде збирати врожай.
“Науковці лише встигли винести з кабінетів особисті речі та частину власних дослідницьких матеріалів. Що залишиться тут після тривалого хазяйнування окупантів – навіть прогнозувати не насмілюються”, – додають в академії.
Там зазначають, що до повномасштабної війни колектив Інституту зрошуваного землеробства налічував 114 працівників, з яких 13 були докторами, а 31 – кандидатами наук. Здобутком закладу є виведення понад 50 сортів та продуктивних гібридів сільськогосподарських рослин, стійких до посушливих умов півдня України.
Читайте також
Ринок ріпаку Польщі рухається за MATIF
Пропускна здатність західного кордону України значно збільшиться до 2030 року
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Один з найбільших виробників макаронів в Україні модернізує потужності
Ціни на пшеницю на CBOT зросли на тлі підвищення геополітичних ризиків у Чорноморс...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом