Очікується, що ціни на пшеницю, сою та кукурудзу будуть мінливими у 2023 році
Ф’ючерси на пшеницю та сою досягли рекордних значень на початку 2022 року, а ф’ючерси на кукурудзу досягли найвищого рівня за понад десять років. Війна росії проти України скоротила постачання, також на це вплинули несприятливі погодні умови у багатьох країнах, повідомляє The Wall Street Journal.
Зараз ціни на зерно впали майже до того рівня, який був на початку 2022 року. Падіння супроводжується загальним зниженням цін на товари від природного газу до бавовни та пиломатеріалів, які впали в останні місяці після різкого зростання. Очікується, що додаткові підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою та іншими центральними банками для охолодження економіки можуть призвести до принаймні помірної рецесії у 2023 році; вони допоможуть утримати попит.
«Ділова карта для зерна — це російсько-українська транспортна угода та її життєздатність», — сказав аналітик із сировинних товарів Джим Вікофф. «Це ситуація, за якою зернотрейдери продовжуватимуть дуже уважно стежити».
Західні країни, включаючи США, нещодавно обмежили міжнародні продажі російської нафти, щоб завдати удару по видатках Кремля. Минулого тижня Росія заявила, що не продаватиме цим країнам нафту чи нафтопродукти.
Зміни цін на сиру нафту впливають на сільськогосподарські ф’ючерси, оскільки попит на американську кукурудзу та сою частково пов’язаний із відновлюваними джерелами палива. Кукурудза є ключовим інгредієнтом для виробництва етанолу, тоді як соєва олія є рослинною олією, яка використовується для виробництва біопалива. Вищі ціни на нафту роблять виробництво такого палива більш привабливим, стимулюючи попит на базове зерно.
«Ми вважаємо, що ціни на більшість сировинних товарів знизяться на початку 2023 року, на піку глобальної рецесії та посилення монетарної політики в багатьох великих економіках», — сказала Керолайн Бейн, головний економіст із сировинних товарів лондонської Capital Economics, у записці, опублікованій у грудні.
Китай, провідний світовий споживач зерна, також вплине на перспективи сільськогосподарських ф’ючерсів у 2023 році.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Уряд продовжив фінансування програми підтримки фермерів на 2025 рік
Прогнозується зниження імпорту пшениці та рису до Індонезії
Ціни на соняшник в Україні виросли на тлі дефіциту пропозицій, але тиск на них пос...
Загрозливих явищ для перезимівлі озимих на Харківщині поки не фіксували
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом