Об’єм ринку землі за пів року роботи оцінили у 5,3 мільярда

земля

За підсумками шести місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу ділянок.

Про це під час презентації інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд стану земельних відносин в Україні” розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер, передає пресслужба Мінагрополітики.

Порівнюючи з листопадом обсяги ринку землі в грудні зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців від запуску ринку, щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів впродовж місяця. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га.

За словами Нейтера, абсолютний рекорд було зафіксовано 23 грудня – майже 1200 транзакцій і понад 3 тис. га проданих земель.

Він також відзначив, що структура угод від місяця до місяця вже є стабільною: найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого селянського господарства (32,6 тисяч угод).

Натомість, за сукупною площею проданих земель дві третини складає товарна сільськогосподарська земля (102, 4 тисячі га), ще третина – земля ОСГ.

У розподілі за типом угідь більша частина проданих земель – це рілля (86,2%), частка сіножатих та пасовища становлять лише 10,6%, а всі інші типи та суміші різних типів угідь становлять лише 3,2% від площі землі в обігу.

Середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис. грн за гектар. Ціна земельної ділянки варіюється залежно від її типу та розташування. В середньому за перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа укладених угод складає понад 150 тис. га.

За перші пів року було продано трохи більше третини відсотка від всіх сільськогосподарських земель в державі. Цей показник варіюється залежно від регіону.

Найактивнішою є Харківська область, де продано 1% від загальної площі сільськогосподарської землі в обігу, далі Херсонська область – 0,7%. В аутсайдерах – Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано всього 0,1% землі.

 

БізнесЦензор

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox