Обвал цін на нафту призвів до різкого розвороту цін на ріпак та канолу

Інформація про те, що Іран та Ізраїль припиняють вогонь, та заклик Трампа не підвищувати ціни на нафту призвели вчора до різкого падіння серпневих ф’ючерсів на нафту на 7,7% до 71,5 $/барель, що визвало значне зниження цін на канолу та ріпак.
Відповідь Ірану на атаку США по ядерних об’єктах країни була менш серйозною, ніж очікувалося, оскільки 14 іранських ракет, відправлених на американську базу у Катарі, були перехоплені, а президент Трамп заявив, що Ізраїль та Іран припиняють вогонь з 24 червня. Нагадаємо що іранський лідер був незадоволений підтримкою свого союзника рф, а після візиту міністра закордонних справ Ірану в рф та зустрічі з путіним напевно зрозумів, що такої підтримки не буде взагалі.
Липневі ф’ючерси на канолу вчора впали на 3,2% до 721 CAD/т або 525,6 $/т, повністю втративши зростання минулого тижня (0% за місяць), а листопадові ф’ючерси – на 2,6% до 725 CAD/т (+4% за місяць).
Цього тижня в Канаді прогнозується прохолодна погода з дощами, яка продовжить покращувати стан посівів каноли та посилювати тиск на ціни.
Серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі вчора знизились на 1,3% до 499 €/т або 579 $/т (+2% за тиждень, +2% за місяць).
Початок збирання ріпаку на наступному тижні різко посилить тиск на ціни в ЄС, де спостерігається низький попит на біопаливо, особливо після значного падіння цін на нафту, оскільки ціни на дизель знову будуть падати.
В Україні минулого тижня форвардні ціни на ріпак з поставкою до портів Чорного моря виросли на 10-20 $/т до 530-550 $/т або 25000-25500 грн/т слідом за зростанням цін на біржі в Парижі.
Через прохолодну погоду та незначні опади дозрівання ріпаку в Україні затримується, тому збирання почнеться пізніше, ніж в ЄС. З цієї причини дані про врожайність та якість нового врожаю в ЄС буде тиснути на ціни на початку сезону, а дані з України будуть мати незначний вплив на біржові ціни в Парижі.
Частина переробників в ЄС вже придбала потрібні до вересня – жовтня обсяги ріпаку, тому значного попиту на початку сезону не очікується, а падіння цін на нафту та рослинні олії ще більше посилить тиск на котирування.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом