Новий указ путіна спричинив колапс у російських портах
Російські морські порти опинилися на межі повного колапсу через бюрократичний хаос, спричинений указом президента рф № 502 від 21 липня 2025 року. Документ, підписаний у рамках закону “Про воєнний стан”, вимагає погодження з ФСБ росії для заходу суден під іноземними прапорами. Однак через відсутність чіткого регламенту взаємодії між Мінтрансом і ФСБ, порти фактично паралізовані, що ставить під загрозу експорт, зокрема агропродукції, яка є ключовою статтею російського експорту.
Мінтранс росії виявився абсолютно не готовим до виконання президентського указу. Наразі не визначено ні підрозділи ФСБ, відповідальні за погодження, ні терміни розгляду заявок, ні перелік необхідних документів. У результаті капітани портів, побоюючись відповідальності, масово відмовляють суднам у заході. Наприклад, у Новоросійську на рейді застрягли 20 кораблів, які не можуть розпочати завантаження. В Усть-Лузі 12 судновласників отримали усні відмови, а в портах Далекого Сходу ситуація не краща.
Наслідки бюрократичного безладу вже відчутні: термінали в портах переповнені, а склади експортерів наближаються до межі своєї місткості. Якщо до кінця тижня ситуація не вирішиться, експортерам доведеться зупиняти відвантаження. Це загрожує не лише фінансовими збитками, а й втратою ринків збуту, адже іноземні партнери шукатимуть альтернативних постачальників.
Читайте також
Реліз – 17 грудня! Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27
Жнива в Україні завершуються: загальний врожай наразі перевищує 56 млн т
Пшениця демонструє найгірший тиждень з червня на тлі глобального профіциту
На обговорення винесли зміни в оподаткуванні, які плануються з 2027 року
«Соєвий GPT» привів міністерство сільського господарства Південної Кореї до незруч...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом