Нігерія має намір відродити какао-промисловість на тлі кризи з нафтою

Джерело:  IDK
какао

Різке зростання світових цін на какао та падіння доходів від нафти змусили Нігерію звернути увагу на сільське господарство як потенційний драйвер економіки. Однак відсутність інфраструктури, регулювання та кліматичні виклики ставлять під питання відродження галузі, яка у 2006 році сягала виробництва 485 тисяч тонн, а зараз відстає від сусідніх Кот-д’Івуару (1,67 млн ​​тонн) та Гани (530 тис. тонн).

Як пише видання Jeune Afrique, у 1960-х роках какао-бум дозволив Нігерії побудувати «Будинок какао» в Ібадані, який сьогодні перетворився на символ колишнього процвітання. Зазначена будівля занепала, як і сама галузь. За даними Міжнародної організації какао (Icco), країна посідає четверте місце у світі, поступаючись Еквадору, Гані та Кот-д’Івуару.

Потенціал та законодавчі ініціативи
“Нігерія може досягти більшого, ніж сусіди, якщо зосередиться на сільському господарстві, а не на нафті”, – заявляє Адеола Адегоке, глава “Асоціації виробників какао Нігерії” (CFAN). У травні уряд схвалив законопроект про створення національного управління какао, взявши за зразок досвід Кот-д’Івуару та Гани, де держпідтримка, доступ до кредитів та модернізація інфраструктури допомогли скоротити втрати та стабілізувати ціни.

Проте 87-90% нігерійського какао експортується у сирому вигляді, а місцеві фабрики виробляють лише олію та порошок.

Проблеми галузі

Галузь стикається з бандитизмом, конфліктами між фермерами та скотарями, а також відсутністю доріг та фінансування. “Фермери тікають із земель, а контракти порушуються”, – зазначає Адегоке. Зростання цін на какао-боби могло б стати стимулом, але контрабанда в сусідні країни та фіксовані ціни за ф’ючерсними контрактами обмежують прибуток.

«Щоб наздогнати сусідів, потрібні дослідження, дороги та кредити для фермерів», — вважає Оласунканмі Овойємі із Sunbeth Global Concepts, яка будує переробний завод у штаті Огун. За його словами, нігерійська какао-промисловість «все ще жива, і вона може досягти більшого».

«Потенціал величезний. У нас багато сільськогосподарських угідь, і наше населення велике. Але нам потрібні навчені та уповноважені люди, які мають необхідні ресурси для успішного ведення цієї діяльності», — резюмував Овойємі.

Нігерія, де нафта забезпечує 90% експорту, стоїть на роздоріжжі: або диверсифікувати економіку через какао, або продовжити залежати від нафти, втрачаючи позиції у глобальних агропромислових перегонах.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!