Навколо поставок сої із США панує невизначеність

Як і у випадку з іншими сільськогосподарськими товарами, невизначеність сіє хаос на ринку сої у США. Зазвичай осінь — це час стабілізації ринку, коли в бункери вже зібрано свіжі врожаї, а в Південній Америці повним ходом іде посівна, що, як правило, є часом зосередження на перспективах ринку. Але додаткову дозу волатильності було додано після того, як Міністерство сільського господарства США (USDA) різко скоротило свої прогнози врожайності для внутрішнього ринку сої у 2024 році, повідомляє World Grain.
У своєму звіті про виробництво від 8 листопада Міністерство сільського господарства США знизило оцінку врожайності сої в США в 2024 році на 1,4 бушеля до 51,7 бушелів на акр, що нижче за прогноз місяцем раніше. Поряд з цим, USDA також різко скоротило свій прогноз з виробництва сої, знову опустивши прогноз нижче діапазону торгових очікувань до 4,461 млрд бушелів або 113 млн тонн, що на 2,6% нижче жовтневих показників. Перехідний залишок, за прогнозами, складе 470 млн бушелів або 11,938 тис. тонн, що на 80 млн бушелів нижче жовтневого прогнозу, але все одно є найвищим прогнозованим перехідним залишком за останні п’ять років.
Це не сприяє визначеності на ринках, ф’ючерси на сою CME Group підскочили більш ніж на 3% за тиждень, що закінчився 8 листопада, а ф’ючерси на соєву олію злетіли на 6% до кінця тижня, що пов’язано з побоюванням введення обмежувальних тарифів у розмірі 60% на китайський імпорт та тариф у розмірі від 10% до 20% на імпортовані товари з інших країн.
Ринок сої у США значно постраждав під час торгової війни 2018 року. Загальний експорт сої зі США скоротився на 18% з 2,13 мільярда бушелів або 54,3 тис. тонн в 2017-18 роках до 1,75 мільярда бушелів або 44,6 тис. тонн в 2018-19 роках, при цьому експорт сої із США до Китаю скоротився приблизно на 70%. Ціна на сою впала на $2 за бушель, а загальні втрати сільського господарства США за цей період склали понад $27 млрд, причому 71% річних втрат припало на сою. Китай почав масово імпортувати сою та інші сільськогосподарські товари з Бразилії, що допомогло закріпити за цією країною статус сільськогосподарського гіганта, яким вона залишається і донині.
Зберігаються побоювання і щодо використання соєвої олії. Ринки продовжують чекати на подробиці Конгресу, що описують вимоги до кредиту на виробництво чистого біопалива, а також рішення Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) щодо вимог до обсягу для мандату Стандарту відновлюваного палива. Останніми роками великі нафтові компанії почали інвестувати у відновлюване біопаливо, що потребує балансувати свої інтереси, а нова адміністрація, як стверджується, робить ставки на нафту, а чи не на біодизельну індустрію.
Аналітики очікують, що ринок сої прийде в рівновагу до середини січня, а значення вартості коливатимуться між $9,75 та $10,25 за бушель. Більшість волатильності, ймовірно, буде обмежена комплексом соєвої олії, оскільки доля внутрішньої політики стане більш чіткою.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом