Найближчими місяцями молочна продукція подорожчає на 5-10%

Узимку літр молока може коштувати на 2-2,5 грн дорожче. Такий прогноз озвучила керівниця проєктів Асоціації виробників молока Олена Жупінас у телемарафоні «Єдині новини».
Вона зауважила, що на 1 вересня ціна сирого молока вже зросла на 4,5%, як порівняти з серпнем.
«Тобто найближчими місяцями готовий продукт подорожчає на 5-10% залежно від категорії. Молоко питне, кефір – приблизно на 5%, сметана, масло – на 10-12%», – зазначила Олена Жупінас.
Так, через посуху останніх двох місяців суттєво просіли надої в промислових підприємств.
Також на вартість молока вплине і зростання цін на енергоносії.
«Однак стримувальним чинником може стати імпорт польських молочних продуктів, – наголосила експертка. – Зараз вони практично відсутні на поличках наших магазинів, адже до початку літа вартість сирого молока в Польщі була на 35% вищою, ніж в Україні. Нині ціни вирівнюються: протягом останніх трьох місяців ціна молока-сировини в Польщі знижувалась через перевиробництво. В Україні – зростала, балансуючи з середньоєвропейськими показниками. Отже, ціни практично зрівнялись, і готовий продукт з Польщі вже може бути конкурентоспроможним у наших торговельних мережах».
Крім того, на ціноутворення значно впливає купівельна спроможність. За словами Олени Жупінас, сьогодні спостерігаються позитивні тенденції: з початку року споживання молока в Україні зросло на 12%, як порівняти з 2022 роком. Одним із ключових чинників при цьому є здешевлення овочів: у споживачів стало більше коштів, аби купувати молочні продукти. Однак з початком опалювального сезону перелік харчів у продуктовому кошику пересічного українця може змінитися.
«Зауважу, що одним із ключових чинників формування ціни на готову молочну продукцію є націнка торговельних мереж, – підкреслила Олена Жупінас. – Саме торгівля заробляє на молочних продуктах найбільше. Адже рентабельність і виробництва, і переробки молока досить низька. Тоді як націнка на готову молочну продукцію сягає 10-30% залежно від категорії».
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Фермери не хочуть продавати кукурудзу, чекаючи подальше зростання цін
Аргентина завершує збирання гарного урожаю соняшника, що посилює тиск на ціни в Ук...
В ІМК розповіли, скільки засіють кукурудзою та соняшником
Експорт зерна із США залишається на високому рівні завдяки конкурентоспроможним цінам
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом