Найближчими місяцями молочна продукція подорожчає на 5-10%

Джерело:  AgroTimes
молочні продукти

Узимку літр молока може коштувати на 2-2,5 грн дорожче.  Такий прогноз озвучила керівниця проєктів Асоціації виробників молока Олена Жупінас у телемарафоні «Єдині новини».

Вона зауважила, що на 1 вересня ціна сирого молока вже зросла на 4,5%, як порівняти з серпнем.

«Тобто найближчими місяцями готовий продукт подорожчає на 5-10% залежно від категорії. Молоко питне, кефір – приблизно на 5%, сметана, масло – на 10-12%», – зазначила Олена Жупінас.

Так, через посуху останніх двох місяців суттєво просіли надої в промислових підприємств.

Також на вартість молока вплине і зростання цін на енергоносії.

«Однак стримувальним чинником може стати імпорт польських молочних продуктів, – наголосила експертка. – Зараз вони практично відсутні на поличках наших магазинів, адже до початку літа вартість сирого молока в Польщі була на 35% вищою, ніж в Україні. Нині ціни вирівнюються: протягом останніх трьох місяців ціна молока-сировини в Польщі знижувалась через перевиробництво. В Україні – зростала, балансуючи з середньоєвропейськими показниками. Отже, ціни практично зрівнялись, і готовий продукт з Польщі вже може бути конкурентоспроможним у наших торговельних мережах».

Крім того, на ціноутворення значно впливає купівельна спроможність. За словами Олени Жупінас, сьогодні спостерігаються позитивні тенденції: з початку року споживання молока в Україні зросло на 12%, як порівняти з 2022 роком. Одним із ключових чинників при цьому є здешевлення овочів: у споживачів стало більше коштів, аби купувати молочні продукти. Однак з початком опалювального сезону перелік харчів у продуктовому кошику пересічного українця може змінитися.

«Зауважу, що одним із ключових чинників формування ціни на готову молочну продукцію є націнка торговельних мереж, – підкреслила Олена Жупінас. – Саме торгівля заробляє на молочних продуктах найбільше. Адже рентабельність і виробництва, і переробки молока досить низька. Тоді як націнка на готову молочну продукцію сягає 10-30% залежно від категорії».

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!