Найбільший у Молдові виробник олії призупинив роботу через неможливість закупити український соняшник
Найбільший у Молдові виробник олії — компанія Floarea Soarelui — призупинила роботу через брак насіння соняшнику.
Про це заявила директор підприємства Стелла Островецкі, пише «ІНФОТАГ».
За її словами, Floarea Soarelui не може закупити на місцевому ринку достатньо насіння соняшнику і не може імпортувати, оскільки запроваджений з жовтня 2023 року механізм ліцензування імпорту практично не працює.
«У січні 2024 року ми спробували отримати право на імпорт насіння з України, але спеціалізована комісія міністерства сільського господарства не видала нам ліцензію», — сказала Островецкі.
Вона зазначила, що підприємство може переробляти понад тисячу тонн насіння соняшнику на добу, відповідно для продовження функціонування необхідні великі обсяги, які підприємство не може купити. З цієї причини у січні було припинено виробництво, тепер знову зупинено завод у Бєльцях та Danube Oil у Джурджулештах.
«За нашими оцінками, на ринку залишилося лише близько 100 тис. тонн насіння соняшника. Деякі фермери не хочуть продавати зараз за ринковою ціною, а хочуть залишити насіння, сподіваючись, що влітку ціни підвищаться», — додала Островецкі.
Асоціація «Сила фермерів» стверджує, що на ринку є соняшник, але група Trans-Oil, до якої входить Floarea Soarelui, є монополістом на ринку і намагається диктувати свої умови та ціни. Видання Mold-Street пише, що Floarea Soarelui купує насіння соняшнику за ціною менше 7 тис. леїв за тонну (14,2 тис. грн), тоді як фермери досягають ціни в 8-10 тис. леїв за тонну (16,2-20,3 тис. грн).
Своєю чергою, виробник олії стверджує, що пропонує ту ціну, за якою соняшник продається у регіоні. На думку виробника, підвищення цін на сировину призведе до зростання ціни олії та зробить продукцію неконкурентоспроможною на зовнішньому ринку.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом