На Одещині можна поновити видобуток солі
На Одещині можна поновити видобуток солі. Про це повідомив заступник директора національно-природного парку Тузлівські лимани Іван Русєв в коментарі 048.ua.
«Відомо, що у лиманах Причорномор’я здавна видобували самосадочну сіль», — повідомив Русев.
Сіль, за його даними, починала сідати зі спаданням весняних вод, тобто в червні. Осадка тривала у липні, а в серпні відбувався видобуток.
Експерт навів літературне джерело, у якому описується видобуток солі на початку ХІХ століття.
«Сіль (на лимані — ред.) складає дно, а вода тримається зверху… Особливого роду вилами та лопатами ламають сіль і навантажують на візки. Вода стікає, а сіль, обсохнувши, завантажується в бурти, твердне і становить суцільну масу», — пояснюється у повідомленні.
Виробництво солі за такою технологією перевищувало від 3 до 6 млн пудів (49-98 тис. т).
Зазначається, що видобуток солі на Тузлівських лиманах припинився у 30-х роках ХХ століття.
Читайте також
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Виробництво молока в Україні може стабілізуватися на рівні 6,7 млн тонн
В Італії тестують озимий посів цукрового буряку
На Рівненщині прогнозують старт жнив за два тижні та оцінюють стан зернових
Світовий ринок кукурудзи перебуває під тиском через зростання пропозиції та слабші...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом