Молочарі України та Польщі вважають неприпустимими торговельні обмеження

Професійні об’єднання, які представляють підприємства молочної галузі України та Польщі, зафіксували спільну позицію щодо неприпустимості введення торговельних обмежень.
Про такі результати Першого польсько-українського Молочного діалогу, який відбувся 16 червня, повідомили у Спілці молочних підприємств України.
Під час заходу виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур висловився категорично проти втручання урядів держав у створення проблем вільної торгівлі.
За його словами, неприйнятними є як обмеження на ввіз української молочної продукції, так і створення додаткових перешкод у вигляді відновлення ветеринарного контролю на молоко і молочні продукти з Республіки Польща.
«Ми вважаємо неприпустимим те, що наш молочний експорт стоїть на кордоні по два тижні, а то й більше. Це не сприяє порозумінню і не збільшує наш взаємний товарообіг. Всі дії урядів наших країн повинні базуватися на демократії вільної торгівлі та законності», — підкреслив він.
Водночас експерт ННЦ «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш зазначив, що українські молокопродукти не становлять проблеми для молочного ринку Польщі.
У свою чергу директор Polska Izba Mleka Агнешка Малішевська висловила цілковиту підтримку українським колегам.
«Ми хочемо допомагати Україні і працювати для покращенням добробуту наших фермерів, компаній та споживачів. Для спільного блага ми маємо активізувати наші зусилля. Хочемо, щоб малочисельні групи, не пов’язані з молочним сектором, не ускладнювали нашу співпрацю з українською стороною. Якщо інтереси молочного бізнесу не буде враховано, це може призвести до сумних наслідків», — прокоментувала вона.
За підсумками зустрічі прийнято спільне звернення професійних об’єднань молочників двох країн до урядів Республіки Польща та України.
«Молочні підприємства Польщі та України підтримують вільну торгівлю без будь-яких політичних обмежень, мит, квот та інших обмежень, з прозорими та стабільними правилами, які є передбачуваними та однаковими для обох сторін», — говориться у документі.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
Strategie Grains підвищило прогноз урожаю зернових у ЄС
Ціни на українську кукурудзу знизились в межах 15 $/т, оскільки турецький попит ви...
Трамп анонсував нові мита для партнерів впродовж 2-3 тижнів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом