Молдова стала лідером з експорту соняшнику до ЄС

Динаміка цін на соняшник останнім часом зазнає виражених коливань на тлі коригування міжнародного попиту. В Україні з початку березня ціни увійшли до низхідної тенденції, щотижневе зниження оцінюється у розмірі 7-10$/т. Основним чинником стало зниження цін на олію на світових ринках, що змусило переробників скоригувати закупівельні ціни на насіння.
Водночас попит з боку українських переробників залишається відносно високим, а виробники утримуються від продажу більших обсягів, очікуючи на більш сприятливі умови. Останні індикації соняшнику в Україні становили 535-545 $/т DAP(завод), тоді як у Болгарії ціни залишалися в діапазоні 580-590 $/т, повідомляє Agroexpert.md.
Щодо соняшникової олії, то на початку березня ціни на неї демонстрували пожвавлення, проте вже на другому тижні котирування почали знижуватися на 5–10 $/т, досягнувши позначки $1145 $/т FOB Україна. Якщо ціна на соєву олію продовжить падати, цілком можливо, що ціна на олію також зазнає нових негативних корекцій.
За даними OleoScope, 13.03.2025 р. ціна на соняшникову олію FOB Чорне море з поставкою на березень склала 1080 $/т, що на 5 $/т нижче попереднього значення від 12.03.2025 (1085 $/т). Це мінімальне значення протягом тижня.
У Молдові ціни на насіння соняшника цього тижня різко впали на 6%, знизившись до $606/т. Пік цін припав на лютий, і фермерів попередили, що з початком весняних сільськогосподарських робіт пропозиція збільшиться, що чинитиме тиск на ціни.
Ще однією цікавою тенденцією є збільшення експорту соняшника з Молдови до Європейського Союзу. Якщо попереднього сезону країна була лідером з експорту ріпаку, то цього сезону 60,5% імпорту соняшнику в ЄС припадає на Молдову.
Аналітики зазначають, що ринок олійних продуктів і їх переробки стикається з численними чинниками невизначеності, зумовленими геополітичними та економічними чинниками. Хоча низьке світове виробництво може підтримати ціни у довгостроковій перспективі, коригування попиту з боку переробників та волатильність на міжнародних ринках продовжать впливати на ціни.
Читайте також
Розпочалася акція протесту на ПП «Ягодин – Дорогуськ»
Експорт борошна перевищив 60 тис. тонн
Імпорт соєвого шроту до ЄС зріс на 24% та перевищив торішній показник
Незабаром запрацює мультимодальний термінал на кордоні з Румунією
Супутники показують зростання посівів пшениці та ячменю в Північній Кореї на 22% з...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом