Наша ідея — якщо би можна було потенційно запровадити певне державне страхування, зокрема в межах Ukraine Facility, яка націлена на підтримку бізнесу, до $8 млрд на міжнародні державні інституції. Тоді інструмент виглядав би таким чином: є страхування, і в разі «прильоту» чи інших ризиків є метод застави — страхування, яке виплачується банку, що надає кредит. Інших механізмів, аби змусити кредитувати дані території, немає.
Мінагрополітики пропонує інструмент для кредитування аграріїв на прифронтових територіях
Міністерство аграрної політики та продовольства України пропонує створити механізм, який би дозволив кредитувати аграріїв, які працюють в зонах активних бойових дій.
Про це повідомив т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час конференції «Аграрний сектор — шлях від збереження до відновлення».
Він зазначив, що кредитування на територіях активних боїв не відбувається, і Мінагрополітики звернулося до банківських установ, аби ті надали статистичні дані щодо кількості заявок від бізнесу на кредити, але яким було відмовлено через ризики. А далі спільно з Мінекономіки профільне відомство напрацьовуватиме потенційний варіант страхування.
Тарас Висоцький зазначив, що у банків свої вимоги. Вони є платниками бюджетних коштів, які використовуються для воєнних цілей. Зокрема тому наразі в міністерстві бачать єдиний механізм — запровадження державного страхування — і очікують, що в кінці травня фінустанови нададуть дані про охочих кредитуватися. Після цього робоча група має розробити деталі, щоб ініціатива запрацювала.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом