Мінагрополітики домовилось із цукроварами про обсяг експорту

Джерело:  AgroPortal.ua
сахар

Міністерство аграрної політики та продовольства та Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Згідно з документом, Мінагрополітики та «Укрцукор»  співпрацюватимуть для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень, говориться у повідомленні міністерства.

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в Додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин;
  • граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. т.

Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

При цьому щомісячно Мінагрополітики та «Укрцукор» обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

«Укрцукор» зі свого боку погоджується інформувати міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості», — говориться у повідомленні.

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру до країн ЄС.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!