Малайзія розпалює «дипломатію тушкованого м’яса» за допомогою пальмового жиру для Китаю

Малайзія прагне розширити свій ринок пальмової олії в Китаї, пропонуючи рослинну альтернативу для використання в мала хотпот, популярній гострій страві, яка готується з сирого м’яса та овочів у киплячій каструлі.
Другий за величиною виробник пальмової олії у світі працює з китайськими дослідниками над розробкою замінника традиційного жиру, топленого тваринного жиру, що в основному отримується з яловичини і зазвичай використовується для смаження та випічки. Малайзія рекламує пальму як відповідну сучасним тенденціям здорового життя.
“Це більше, ніж просто кулінарний обмін – це дипломатія тушкованого м’яса”, – сказав Чан Фунг Хін, заступник міністра плантацій та товарів Малайзії. Пальма не містить холестерину і вирощується у стійкий спосіб, сказав він у своїй заяві.
Мала-версія страви, до складу якої входять сичуаньський перець і перець чилі, відома своїм яскраво-червоним кольором і неперевершеним смаком.
Згідно з заявою, ранні дослідження показують, що паста для хотпоту, приготована з використанням нового пальмового жиру, за вмістом жиру та сенсорним відчуттям близька до традиційного яловичого жиру. Рослинна альтернатива робить її придатною як для вегетаріанців, так і для мусульман.
Ця ініціатива є частиною зусиль Малайзії щодо використання наукових інновацій для просування використання пальмової олії в Китаї, імпортері № 2 у світі найбільш споживаної кулінарної олії. Інші види співпраці з виробниками продуктів харчування також відкривають нові точки входу для всюдисущої олії, у тому числі в закусках зі смаком мала, засобах особистої гігієни та промислових додатках.
За словами Чана, двостороння торгівля Малайзії з Чунцином, містом у центральному Китаї, де популярна страва «мала хот-пот», досягла 3,27 млрд доларів США (13,84 млрд ринггітів), причому ключову роль у страві відіграє пальма, а також зелені хімікати та олеохімікати.
“Пальмовий жир пропонує більш економічно ефективне рішення, при цьому за смаком і текстурою не поступаючись традиційному яловичому жиру”, – сказав Чан. «Малайзія пишається тим, що робить свій внесок у розвиток культури харчування Китаю, одночасно поглиблюючи торговельні та технологічні партнерства за допомогою пальмової олії».
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Найцікавіше з програми — вже тут!
Держзамовлення на аграрні спеціальності в Україні зросте на 7%
Ціни на сою в останні тижні підтримувалися соєвою олією
Таїландський покупець відмовився від партії української пшениці, яку мав поставлят...
Виробництво пальмової олії в Малайзії зросло на 3,51%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом