
Логістичні ліміти експорту агропродукції з України

UkrAgroConsult
Автор статті:
Залізничні перевезення. Не зважаючи на те, що наявний потенціал перевезення вантажів через західні прикордонні переходи використовується лише на 59%, експорт аграрної продукції активізувався.
Схоже на те, що залізничні експортні перевезення досягли свого піку, але при злагодженій роботі Укрзалізниці, країн-сусідів та збільшення потужностей прикордонних зернових терміналів можливе збільшення експортного потенціалу до 1.2-1.3 млн тонн агропродукції на місяць.
Автомобільні перевезення. В червні автотранспортом було експортовано на 55% більше агропродукції, ніж у травні. Цей вид транспорту ще має потенціал для зростання обсягів. Міністерство інфраструктури до початку серпня планує частково відкрити два пункти пропуску на кордоні з Румуніє», що збільшить пропускну здатність кордону.
Морський транспорт. Експорт морським транспортом через незаблоковані порти в червні зріс на 25% в порівнянні з травневим показником.
Відмітимо, що 35-45% від цього експорту йде транзитом через морський порт Констанца в Румунії. У румунському порту Констанца розпочали експортну перевалку українського зерна у новий спосіб — безпосередньо з дунайських барж, без заходу суден до терміналів. Перевантаження здійснюється у длинноводній частині порту та дозволяє значно прискорити процеси і збільшити вантажопотік.
Зважаючи на поточні тренди на логістичному ринку, останні події, новини та зростання обсягів перевезення агропродукції, ми маємо досить оптимістичні прогнози.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Чорноморський регіон: експортні потоки та майбутній потенціал зернових і олійних. ...
Аграрні асоціації виступили проти ліквідації Мінагро: направили звернення до Прези...
В Україні зростають експортні ціни на пшеницю через обмежену пропозицію
Імпорт соняшникової олії до Індії у червні зріс на 17,8% – SEA
Близько 46% українського борошна у сезоні 2024/25 експортували до ЄС
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом