Китай залишається головним ринком для бразильської сої з великим потенціалом для співпраці

Китай продовжує бути основним напрямком експорту бразильської сої, поглинаючи 70-80% загального обсягу поставок країни, і має значний потенціал для подальшої співпраці. Про це в інтерв’ю Global Times розповів Маурісіо Буффон, президент Асоціації виробників сої Бразилії (Aprosoja Brasil). За його словами, бразильська соя є конкурентоспроможною завдяки високій якості, продуктивності та мінімальному впливу на довкілля порівняно з іншими країнами-виробниками.
У квітні 2025 року Китай уклав контракти на закупівлю щонайменше 2,4 мільйона тонн бразильської сої, що становить майже третину середньомісячного імпорту сої країною. Зростання попиту, за словами Буффона, було очікуваним через збільшення споживання в Китаї. Бразилія пропонує найкраще співвідношення ціни та якості для величезного китайського ринку, що зміцнює торговельне партнерство між двома країнами.
Незважаючи на нещодавню китайсько-американську угоду про скасування чи призупинення тарифів, бразильські експортери сої не відчувають негайного впливу. Буффон зазначив, що через завершення посівної кампанії в США американські виробники не зможуть швидко наростити пропозицію. Хоча в короткостроковій перспективі вплив буде незначним, у сезоні 2025/2026 попит на бразильську сою може дещо знизитися через конкуренцію.
За даними Міністерства сільського господарства Бразилії, у сезоні 2023/2024 країна виробила 147 мільйонів тонн сої, з яких 87 мільйонів тонн було експортовано до Китаю. У сезоні 2025/2026 очікується виробництво 165 мільйонів тонн, з яких 110 мільйонів тонн піде на експорт, і Китай залишиться ключовим покупцем. Ці показники підкреслюють важливість торговельних зв’язків, які зміцнилися після державного візиту президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви до Китаю, під час якого було підписано 20 угод про співпрацю.
Бразилія активно працює над диверсифікацією експорту до Китаю, який є її найбільшим торговельним партнером з 2009 року. Окрім сої, нафти та залізної руди, зростає експорт тваринного білка, цукру, целюлози та кави. Водночас Китай посилює диверсифікацію джерел сільськогосподарської продукції, забезпечуючи продовольчу безпеку. У 2024 році врожай зернових у Китаї перевищив 1,4 трильйона цзінів, що, за словами представників влади, гарантує самодостатність країни в продовольстві.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
МХП подвоїв квартальний прибуток
США прагнуть наростити експорт кукурудзи та сої до Іспанії
В Україні запрацює Зелена платформа – цифровий каталог доступних програм зеленого ...
Нігерія має намір відродити какао-промисловість на тлі кризи з нафтою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом