Китай відкладає імпорт 600 тис. т пшениці через надлишок внутрішніх запасів

Джерело:  Latifundist.com
пшениця

Китай відтермінував імпорт до 600 тис. т пшениці, переважно австралійського походження, та запропонував частину цих партій іншим покупцям через зниження внутрішнього попиту. Про це повідомили два джерела, безпосередньо знайомі із ситуацією, пише Reuters.

За даними USDA, у 2023/24 МР Китай забезпечив 6% світового імпорту пшениці. Зниження його закупівель може чинити тиск на біржові ціни в Чикаго, які зараз залишаються нижче $6 за бушель, після падіння до чотирирічного мінімуму $5,14 у липні.

Китай має достатні запаси після гарного врожаю кукурудзи та пшениці. Щоб підтримати локальні ціни, які знизилися через надлишок зерна, країна не хоче отримувати нові партії пшениці раніше квітня, зазначають джерела.

Один із трейдерів, що працює у Сінгапурі та має безпосередній доступ до угод з продажу американської та австралійської пшениці в Азію, розповів, що знає про чотири відкладені партії обсягом 240 тис. т. Три з них походять з Австралії, одна — з Канади, і китайські покупці намагаються перепродати їх у Південно-Східній Азії.

За його словами, всього відкладено або перепродається близько 10 суден з Австралії та Канади, кожне з яких перевозить приблизно 60 тис. т пшениці.

«Китай відклав терміни постачання кількох партій пшениці, які мали бути відправлені з Австралії та Канади. На внутрішньому ринку є надлишок запасів, і місцеві ціни знизилися», — зазначив трейдер.

Джерело у великій австралійській зернотрейдинговій компанії підтвердило, що два відвантаження пшениці, заплановані на лютий, були переглянуті: одне перенесено на квітень, інше вже у дорозі, але частину його вантажу планують перенаправити до Таїланду.

Загалом Китай відклав або змінив маршрут 8-10 австралійських партій, заброньованих на січень-лютий, і не уклав жодних контрактів на постачання у березні.

«Китай просто не хоче отримувати нову пшеницю раніше квітня», — зазначило джерело.

Компанія COFCO, яка імпортувала більшість відкладених або перенаправлених партій, покриває витрати на утримання зерна в портах та можливі фінансові втрати від його перепродажу.

«Китай прагне захистити своїх фермерів. Після гарного врожаю кукурудзи в країні вже є достатньо зерна для кормових потреб, тому тепер пшеницю імпортують лише для виробництва борошна», — зазначив трейдер в Австралії.

Державна компанія Sinograin оголосила, що розширює потужності для зберігання зерна на північному сході Китаю, щоб збільшити закупівлі вітчизняної кукурудзи врожаю 2024 року.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!