Китай “стопорить” ввезення зерна з Казахстану

Експорт казахстанської пшениці до Китаю б’є рекорди. За останні п’ять років виробники РК відправили до КНР близько 3,5 млн. тонн продукції рослинництва. В Уряді Казахстану вважають, що експортний потенціал із зерна становить 10 млн тонн на рік. Однак нарощуванню експорту заважають проблеми з китайської сторони, повідомляє агентство «АПК Новини».
Пшениця, вироблена в Казахстані, досить активно йде на експорт до Китаю. Це одна з основних культур китайського імпорту. За останні п’ять років відвантаження казахстанської продукції рослинництва в КНР зросло більш ніж у 4,5 рази. Так, якщо у 2019 році обсяг експорту становив 750 тис. тонн, то минулого року – вже 3,5 млн тонн, повідомив віце-прем’єр Казахстану Серік Жумангарін.
Щодо безпосередньо зерна, експорт минулого року було відновлено. Було відвантажено 2 млн. тонн. Проте експортний потенціал казахстанського зерна до Китаю, вважають в Уряді, може становити до 10 млн. тонн на рік.
Водночас, зазначає заступник Прем’єр-міністра, Китай затягує оформлення казахстанських компаній у своїй митній системі.
Він зазначив, що є проблеми, коли процес реєстрації казахстанських сільгоспкомпаній у системі Головного митного управління Китаю затягується. Процедура включення підприємств до Реєстру надто довга. Нові компанії-експортери змушені чекати на оформлення, зазначив С.Жумангарін.
Казахстанська сторона звернулася до китайської з пропозицією разом виробити механізм, за яким виробникам надавали б перелік імпортерів Китаю з ліцензією на прийом казахстанського зерна. Це дозволило б побудувати оптимальну логістику зернових.
Як повідомлялося, Казахстан запропонував створити спільно з Китаєм спеціальний комітет, який сприяв би більш ефективному розвитку перевезень.
Також, за його словами, перспективним проектом є організація нового мультимодального транзитного сполучення між Китаєм, Казахстаном та Росією із використанням Іртиша. До Китаю товари можуть доставлятися річковим транспортом з навантаженням на залізничний транспорт на озері Зайсан і далі до нового залізничного прикордонного переходу «Майкапчагай – Зімунай». Це дозволило б створити альтернативу традиційним залізничним та автоперевезенням, збільшити можливості товарообігу додатково на 3 млн тонн.
«Зустріч завершилася на дуже теплій ноті. Лю Гочжун уважно вислухав і дав обіцянку передати всі запитання відповідальним держорганам та Держраді КНР. Наголосивши, що китайська сторона має дуже активний настрій на взаємодію та співпрацю з дружньою країною», – підсумував С.Жумангарін.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Нові правила, старі ризики – що чекає торгівлю зер...
Українські аграрії повністю забезпечені ЗЗР
Продажі сої в Аргентині різко зросли перед підвищенням експортного мита
Переробники стримують закупівлі соняшника, очікуючи вигідніших умов на старті сезону
Геополітична напруга на Близькому Сході б’є по бразильських фермерах
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом