Китай переходить на високобілкову кукурудзу як альтернативу імпортній сої
Китай прискорює розвиток виробництва високобілкової кукурудзи, переходячи від лабораторних досліджень до практичного вирощування. Мета проєкту – знизити залежність від імпортної сої, що є основним джерелом білка для кормової промисловості.
У провінції Цзилінь фермери розпочали збирання врожаю сортів кукурудзи, які містять на 3–4% більше білка, ніж звичайні сорти.
«Це наш перший рік вирощування такої кукурудзи. На вигляд вона звичайна, але вміст білка є значно вищим», — каже Ці Хунбо, голова сільгоспкооперативу в повіті Лішу.
Проєкт реалізується під проводом Янь Цзяньбіна, президента Хуачжунського сільськогосподарського університету. Дослідження показують, що підвищення вмісту білка в кукурудзі на 1% дає додатково 2,8 млн тонн білка, що еквівалентно 7 млн тонн сої. При збільшенні частки білка з 8% до 12% Китай міг би щороку скорочувати імпорт сої майже на 30 млн тонн — третину поточних обсягів.
З урахуванням того, що імпорт сої в 2024 році становив 105 млн тонн на суму 52,7 млрд доларів, розвиток виробництва високобілкової кукурудзи стає стратегічним кроком, що зміцнює продовольчу безпеку, знижуючи вартість кормів і зменшуючи ризики на тлі нестабільності світової торгівлі.
Читайте також
Іран 2026: перетасування зернового ринку та шанс для Чорноморського регіону
Об’єктивно оцінити стан озимих культур можна буде лише після потепління — Ви...
Китай підвищуватиме врожайність сої замість розширення посівів у межах п’ятирічног...
рф готується обмежити вхід суднам, що заходили в українські порти — службова запис...
Український виробник вивів на ринок сертифіковану машину розмінування UDM VORMELA
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом