Країни НАТО сформують мінно-тральні групи для очищення шляху до українських портів

Джерело:  Latifundist.com
мины

Туреччина, Румунія і Болгарія обговорюють створення спільних сил для розмінування мін, які потрапляють в їхні води внаслідок війни росії проти України, повідомили три чиновники, знайомі з ходом переговорів, пише Bloomberg.

Три країни-члени НАТО все ще опрацьовують деталі, але можуть створити підрозділ вже наступного місяця, за словами двох посадовців, які побажали залишитися неназваними, оскільки переговори були приватними.

«Через близькість нападів росії на Україну до кордонів НАТО, Альянс намагається збалансувати свою відповідь на ці інциденти, щоб уникнути подальшої ескалації. Від безпілотників до щонайменше десятка мін, які приносить течіями, війна загрожує проникненням на територію лише трьох країн НАТО, які мають прямий вихід до Чорного моря, головного торгового шляху, що змушує їх посилювати оборонні заходи», — говориться у повідомленні.

Інциденти поблизу чорноморських кордонів Альянсу. Джерело: Bloomberg
Інциденти поблизу чорноморських кордонів Альянсу. Джерело: Bloomberg

Не будучи безпосередньо операцією НАТО, об’єднані сили з очищення моря від мін стануть першими великими спільними зусиллями членів Альянсу в Чорному морі відтоді, як президент рф путін заявив про початок широкомасштабного вторгнення в Україну. Це відбувається в той час, коли члени Альянсу стикаються з дедалі більш провокаційною поведінкою росії в регіоні, а також з низкою інцидентів, які виглядають як випадковий перебіг подій.

За словами двох посадовців, нові сили будуть мати виключно мирний характер і не залучатимуть жодних нових кораблів НАТО в море. Одна з цілей місії — показати, що три країни здатні самостійно вирішити цю проблему, один зі співрозмовників сказав Bloomberg.

Уряд Туреччини відмовився від коментарів. Міністерства оборони Румунії та Болгарії не відразу відповіли Bloomberg на запити про коментарі.

З початку війни союзники по НАТО посилили спостереження і розвідку в регіоні, але не морську активність. Туреччина посилається на міжнародну угоду (Конвенція Монтре 1936 року), яка дозволяє прохід військових кораблів, що належать лише прибережним чорноморським державам, а не іншим країнам, в тому числі союзникам по НАТО, щоб запобігти ескалації.

Раніше керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко повідомляв про успішний вихід двох суден з портів Великої Одеси. Вони пройшли тимчасовим коридором.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!