Китай став основним покупцем української агропродукції у 2021 році
В період перших 9 місяців 2021 року Китай став найбільшим покупцем української агропродукції, а загальний обсяг торгівлі сільгосптоварами між Україною та азійськими країнами виріс на 20%. Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» М. Пугачов.
Україні вдалося збільшити позитивне сальдо торгівлі до 8 млрд $, насамперед, завдяки збільшенню вітчизняного експорту на 1,5 млрд $, тоді як імпорт сільгосппродукції з азійських країн до України виріс лише на 0,1 млрд $.
Основними покупцями української аграрної продукції в поточному році стали Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль, сумарна частка яких в експорті вітчизняної сільгосппродукції до країн Азії склала 80%.
Азія залишається для України найбільшим ринком збуту агропродукції, а товарна структура експорту до вказаного регіону в цілому відповідає загальній. Україна експортує до азійських країн переважно зернові та олійні культури, рослинні олії, залишки переробки харчової промисловості та м’ясопродукти, а імпортує звідти пальмову олію, насіння олійних культур, чай, каву, екзотичні фрукти.
За прогнозами експертів Інституту аграрної економіки, у 2021 році експорт аграрної продукції з України до країн Азії може перевищити торішні рекордні 10,9 млрд $, підтвердженням чого є невпинне збільшення поставок вітчизняних сільгосптоварів у цьому напрямку протягом останніх 10 років. Більше того, Україна ще не повністю використовує сумарний потенціал азійського ринку для експорту своїх товарів, хоча попит на продовольство у даному регіоні активно зростає.
Читайте також
Качка: Заробляти більше за менших обсягів урожаю — можливо
Експортери припиняють постачання фруктів та овочів до рф через нові валютні ризики
Роздрібна ціна свинини в жовтні була на максимумі минулого року
Ціни на соєву олію в Чикаго різко виросли після заяви Трампа, що може підтримати к...
Alfa Smart Agro оновлює бренд
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом