Голод у світі набуде критичних масштабів без української сільгосппродукції — ООН

Джерело:  hromadske.ua
голод

В Організації Об’єднаних Націй наголошують, що блокада військами рф українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, що призведе до голоду у світі, масової міграції та політичної нестабільності.

Про це заявив Девід Бізлі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН, пише Громадське з посиланням на New York Times.

Він зазначив, що до повномасштабної війни зерно з України допомагало нагодувати 400 мільйонів людей у всьому світі. Тепер ланцюжок постачань був порушений, бо порти не можуть нормально працювати поблизу зони бойових дій.

Пан Бізлі каже, що телефонував російській стороні та письмово виклав свої побоювання, але кремль не відповів на жодне з попереджень ООН.

«Саме тут має втрутитися міжнародне співтовариство й ухвалити дуже серйозні рішення про захист портів в гуманітарних цілях і їх відкриття для всього світу. Тому що весь світ заплатить високу ціну, якщо ми не відкриємо порти», — сказав він.

За словами представника ООН, нині голод загрожує близько 45 мільйонам людей у 38 країнах через сукупні втрати від воєн, посух і пандемії коронавірусу. Вплив російсько-української війни на ціни на продовольство, паливо і транспортні витрати збільшать ці цифри й обмежать можливості ООН із надання допомоги.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox