Глобальна криза голоду у 2022 році може охопити 180 млн осіб

Глобальна криза голоду стає дедалі більш актуальною, оскільки війна в Україні підвищує ціни на основні продукти харчування після того, як у 2021 році рівень продовольчої небезпеки зріс на 25%, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Коментар головного економіста Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) прозвучав у той час, коли Глобальна мережа проти продовольчих криз попередила, що у 2022 році проблема голоду, як очікується, «ще більш загостриться». Показник світових цін на продовольчу продукцію зріс до рекордно високого рівня, оскільки війна в Україні зриває збір врожаю та експорт від одного з провідних світових постачальників зерна та рослинної олії.
«Світ вибухає через відсутність продовольчої безпеки», – заявив Аріф Хусейн з ВПП 4 травня.
У 2021 році майже 193 млн людей у 53 країнах або територіях постраждали від гострої продовольчої небезпеки, а це означає, що відсутність їжі становило безпосередню загрозу їхньому життю чи способам існування. Це більше, ніж 155 млн людей у 55 країнах за 2020 рік, і є рекордом за 6 років з моменту створення звіту ВПП.
Конфлікти в таких країнах, як Ефіопія та Афганістан, посилили там кризи, а економічні потрясіння від пандемії Covid-19 обмежили доступ до їжі майже в 20 країнах. Екстремальна погода, як, наприклад, сильна посуха на Мадагаскарі, також посилює проблему.
Показник світових цін на продовольчі товари з середини 2020 року зріс приблизно на 75% – захмарний рівень, який спостерігався у 2008 та 2011 роках, що спричинило глобальні продовольчі кризи, посилюючи тиск на уряди від Шрі-Ланки до Перу.
Вторгнення Росії в Україну також викликає хвилю протекціонізму, оскільки деякі експортери обмежують продажі сільгосппродукції за кордон, щоб забезпечити місцеві постачання. Згідно з даними ВПП, війна матиме «важкі наслідки» для глобальної продовольчої безпеки, оскільки мільйони українців є переміщеними особами, а багато залежних від імпорту країн не можуть отримати основні культури чи добрива з України та Росії. Це також перешкоджає відновленню світової економіки після пандемії.
«Війна в Україні нагнітає тривимірну кризу – продовольчу, енергетичну та фінансову – з руйнівними впливами на найбільш вразливих людей, країни та економіки світу», – заявив у доповіді Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш.
За попередніми даними, продовольча криза загострюється. Кількість тих, хто стикається з голодом, у 2022 році сягне близько 180 млн осіб у 41 з країн, які були опитані у 2021 році, а також Кабо-Верде. Незважаючи на те, що для решти 12 країн прогнозу поки що немає, це означає додаткові 5 млн голодуючих у країнах, де вже є прогнози.
Глобальна мережа проти продовольчих криз була заснована Європейським Союзом, ВПП та ФАО у 2016 році.
Читайте також
Україна імпортуватиме значні обсяги персика, нектарина та черешні
Зімбабве планує зібрати 600 тис. тонн
Овостар змінив географію експорту яєць за час війни
Котирування на ріпак та канолу залишаються під тиском прогнозів збільшення урожаю ...
ЄС згортає “торговий безвіз” з Україною: що чекає на аграріїв після 5 ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом