Ф’ючерси на сою в Чикаго виросли у вівторок на тлі покриття коротких позицій та нестабільної торгівлі

Джерело:  Oilworld
доллар

США. Спотові ціни на сою залишилися незмінними на олійноекстракційних заводах та внутрішніх елеваторах, а на річкових терміналах навантаження барж — переважно стабільними.

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго виросли у вівторок на тлі покриття коротких позицій і нестабільної торгівлі, оскільки учасники ринку намагалися зібрати інформацію про те, чи завдали нещодавні дощі істотних збитків урожаю Південної Америки.

Аналітики ринку зазначають, що соєві боби також отримали додаткову підтримку за рахунок зростання ф’ючерсів на кукурудзу та пшеницю.

Однак аналітики відзначають, що побоювання, що зберігаються, з приводу експортного попиту на тлі тарифної війни з Китаєм обмежили зростання.

Липневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 2,5 центи до 10,53 долара за бушель.

Соєва олія CBOT у липні зросла на 0,06 цента до 49,5 цента за фунт. Соєвий шрот CBOT у липні зріс на $1,50 до $292,60 за коротку тонну.

Сільськогосподарське серце Аргентини в останні дні зазнало сильних дощів. На деяких соєвих полях випало до 400 міліметрів (15,75 дюймів) опадів, що призвело до масштабних повеней.

За даними Міністерства сільського господарства США, станом на неділю було засіяно 66% урожаю сої у США, що значно перевищує середній показник.

Очікується, що дощі цього тижня призупинять посівні роботи на більшій частині Середнього Заходу.

Jul 25 Soybeans closed at $10.53, up 2 1/4 cents,

Nearby Cash was $10.03 1/2, up 2 1/4 cents,

Aug 25 Soybeans closed at $10.50 1/4, up 2 1/2 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.41, up 4 cents,

New Crop Cash  was $9.78, up 4 cents,

Збитки врожаю в росії підтримують ф’ючерси на пшеницю

Сигнали зі США вказують на вищий, ніж очікувалося, врожай озимої пшениці і сильний старт ярої, але ф’ючерси вищі на премаркеті, оскільки росія бореться з напливом холодів, які завдають шкоди її посівам пшениці. Посіви у південному регіоні країни постраждали від заморозків, йдеться у замітці Commerzbank, а також деякі райони на півдні України. Наскільки це вплине на світовий баланс постачання пшениці, поки неясно, за даними компанії. «російські експортні ціни залишаються на низькому рівні і, отже, чинять знижувальний тиск на європейську ціну на пшеницю»

За словами дилерів, спотові ставки на тверду червонозерну озиму пшеницю (HRW) у вівторок в основному залишалися стабільними на елеваторах і заводах по всьому півдню Рівнин США на тлі помірного попиту та розрізненого продажу фермерів.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго у вівторок підскочили до двотижневого максимуму, оскільки слабкий долар і несподіване зниження рейтингів урожаю в США сприяли збільшенню коротких позицій після того, як минулого тижня ціни досягли п’ятирічного мінімуму, повідомляють аналітики ринку.

Липневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму CBOT (WN25) закрилися зростанням на 17 центів до $5,46 за бушель — найактивніший контракт ZW1! досягнувши найвищого рівня з 5 травня.

Липнева тверда червонозерна пшениця озима Канзас-Сіті (KWN25) зросла на 13,5 цента до 5,36,1/4 долара за бушель, а липнева яра пшениця Міннеаполісу (MWEN25) зросла на 12,1/4 цента до 5,9.

У щотижневому звіті, опублікованому після закриття торгів у понеділок, Міністерство сільського господарства США оцінило стан 52% врожаю озимої пшениці в США як хороше або відмінне, що на 2 процентні пункти нижче за показники минулого тижня і нижче за очікування аналітиків.

Центральна метеорологічна обсерваторія Китаю попередила, що сухі та спекотні вітри цього тижня можуть завдати шкоди посівам пшениці озимої в основних регіонах її виробництва, включаючи Хенань — ключову провінцію з вирощування пшениці, відому як житниця країни.

Jul 25 CBOT Wheat  closed at $5.46, up 17 cents,

Sep 25 CBOT Wheat closed at $5.59 3/4, up 16 3/4 cents,

Jul 25 KCBT Wheat  closed at $5.36 1/4, up 13 1/2 cents,

Sep 25 KCBT Wheat  closed at $5.50, up 13 1/2 cents,

Jul 25 MGEX Wheat  closed at $5.97 3/4, up 12 1/4 cents,

Sep 25 MGEX Wheat  closed at $6.10 1/4, up 11 1/2 cents

Центральна метеорологічна обсерваторія Китаю попередила, що сухі та спекотні вітри цього тижня можуть завдати шкоди посівам пшениці озимої в основних регіонах її виробництва, включаючи Хенань — ключову провінцію з вирощування пшениці, відому як житниця країни.

Карл Сетцер, партнер Consus Ag Consulting, повідомив, що отримав повідомлення від ділових контактів у Китаї про те, що температура в деяких частинах провінції Хебей досягла 108,3 градуса за Фаренгейтом, а в деяких районах провінції Хенань – 106,7 градуса за Фаренгейтом, а також про сильних вітер.

“Я бачив, як посіви пшениці витримували сильну спеку протягом декількох днів і були в порядку”, – сказав Сетцер. Але якщо поєднувати спеку з сильним вітром, це не дуже хороше поєднання для здоров’я врожаю.

У вівторок пшениця на Euronext досягла двотижневого максимуму, що можна порівняти з чиказькими ф’ючерсами.

Базова вереснева продовольча пшениця на паризькій біржі Euronext закрилася на 3,3% вище за 209,00 євро за тонну, найвищого рівня з 2 травня, відійшовши від мінімуму контракту в 201,00 євро, досягнутого минулого тижня. Денне зростання стало найбільшим за рік.

Чикацька пшениця також зросла приблизно на 3% на торгах у США, піднявшись із багаторічного мінімуму минулого тижня.

Інвестиційні фонди сформували великі короткі позиції з ф’ючерсів на пшеницю на тлі рясних світових поставок і млявого попиту на імпорт, що робить ринок схильним до спалахів покриття коротких позицій.

Трейдери відслідковували можливі збитки врожаю в Китаї після того, як у вівторок температура в регіоні виробництва пшениці Хенань досягла 40 градусів за Цельсієм (104 градуси за Фаренгейтом), що посилило погодні умови після нещодавньої посухи.

«Відсутність дощів у зонах вирощування пшениці озимої в Китаї — не новина, але різкий стрибок температури посилює ситуацію», — сказав один з ф’ючерсних трейдерів.

Повідомлення про несприятливі умови врожаю в Ростовській області, найбільшому регіоні-виробнику зерна в Росії, також викликали сумніви щодо перспектив урожаю в країні, що є найбільшим у світі експортером пшениці, хоча трейдери заявили, що весняні заморозки, на їхню думку, не завдали значної шкоди.

Несподіване погіршення умов полях США.

Також висловлювалися побоювання з приводу малої кількості опадів цієї весни в Північній Європі, хоча прогнозовані цього тижня зливи мали полегшити навантаження на посіви.

“На півночі Німеччини, у Данії, на півдні Швеції та Польщі терміново потрібні дощі, але, за прогнозами, вони почнуться в четвер і продовжаться до понеділка”, – сказав один німецький трейдер.

«Якщо прогнозований дощ справді піде, пшениця ще матиме час відновитися і дати пристойний урожай, хоча деякі посіви пшениці на півночі Німеччини тепер не досягнуть максимальної врожайності».

В експорті негативну реакцію на конкуренцію в чорноморському регіоні на тендерах, що проводяться Саудівською Аравією та Алжиром, було компенсовано надією на те, що це може полегшити пропозицію на ринку.

Трейдери, як і раніше, очікують на постачання французької пшениці до Єгипту наприкінці сезону після невдалої кампанії, яка сприяла зниженню експорту з Європейського союзу.

Щодо ячменю, то відновилися розмови про попит з боку Китаю на французькі поставки, і трейдери заявили, що це призвело до зростання премій у порту Руана.

Ф’ючерсам на кукурудзу допоміг сильніший пшеничний комплекс у вівторок, оскільки контракти закрилися із зростанням на 6-7 центів. Середня ціна на готівкову кукурудзу CmdtyView за перший місяць зросла на 7 1/4 цента до $4,27.

У середу EIA опублікує щотижневий звіт з виробництва етанолу, при цьому галузь очікує на відновлення після падіння минулого тижня.

Дані Crop Progress показали, що врожай кукурудзи США засіяний на 78%, що відповідає середній оцінці торгівлі. Це випереджає середній темп у 73% та 67% минулого року.

Jul 25 Corn closed at $4.54 1/2, up 7 cents,

Nearby Cash was $4.27, up 7 1/4 cents,

Sep 25 Corn closed at $4.35 1/4, up 7 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.48 1/2, up 6 3/4 cents,

New Crop Cash was $4.06 1/2, up 7 cents,

Липневий контракт на ринку каноли ICE Futures значно зріс у вівторок, перевищивши рівень C$720 за тонну, перш ніж закритися нижче за нього. Контракти на новий урожай були скромно вищими.

Оскільки канола займає рекордну довгу позицію, аналітик сказав, що попит на олійне насіння має сповільнитися. Він підрахував, що у 2025-26 роках для задоволення попиту потрібно 22 мільйони тонн. Однак політика США щодо біопалива та потенційні китайські мита на канадське насіння каноли можуть перевернути ринок.

Ціни на європейську ріпакову олію та малазійську пальмову олію зросли, тоді як ціни на чиказьку соєву олію та сиру нафту залишилися стабільними.

У середині дня канадський долар виріс на чверть цента США порівняно із закриттям п’ятниці.

У вівторок було продано 47 983 контракти на канолу, що можна порівняти з п’ятницею, коли з рук в руки перейшло 48 505 контрактів. Спредінг становив 22 220 із проданих контрактів.

Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.

Липень 718,30 зріс на 15,60

Листопад 681,00 зріс на 7,30

Січень 687,00 зріс на 5,80

Березень 692,60 зріс на 4,50

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!