Ф’ючерси на сою в Чикаго в понеділок знизилися на тлі відсутності попиту з боку Китаю
Ф’ючерси на зернові та олійні на CBOT знижувалися, що у разі сої частково пояснюється тим, що бразильські соєві боби тепер дешевше імпортувати, ніж їхні американські аналоги, йдеться у замітці ADM Investor Services. “Це може знизити попит на експорт сої зі США”, – каже компанія. Бразилія щойно закінчила збирання врожаю сої, в той час як американські фермери знаходяться в процесі сівби сої. За оцінками, станом на неділю американські фермери засіяли 41% урожаю кукурудзи та 31% сої в країні, показало опитування Reuters 13 аналітиків перед публікацією щотижневого звіту Міністерства сільського господарства США про хід збирання врожаю у понеділок.
Сировинні товари здебільшого падають на початку тижня, оскільки трейдери чекають на рішення ФРС щодо ставки. В основі цього лежить відчуття, що ринки хочуть побачити докази майже завершених торгових угод, про які повідомляв Трамп і чиновники його кабінету — принаймні, якась вказівка на те, що прогрес є. “Президенту потрібні надійні торгові угоди найближчим часом, щоб зберегти імпульс на своїй стороні”, – каже Арлан Судерман зі StoneX у своїй замітці. Ф’ючерси на енергоносії та сільськогосподарську продукцію сьогодні впали, тоді як дорогоцінні метали зросли, а деякі промислові метали, такі як мідь, також зросли.
У понеділок у ході вибіркової перевірки регіонів Середнього Заходу США ціни на кукурудзу були стабільними чи змішаними, а ціни на сою — стабільними чи зростали, ф’ючерси на обидва види культур впали.
Запропоноване президентом США Дональдом Трампом скорочення фінансування Агентства з охорони навколишнього середовища також викликало занепокоєння трейдерів, які побоюються, що скорочення фінансування призведе до зниження попиту на біопаливо, яке виробляється із сої та інших олій.
Ф’ючерси на соєві боби в Чикаго впали в понеділок, оскільки трейдери очікують оновлень щодо можливих торгових переговорів між США і Китаєм на тлі конкуренції, що зростає з боку Бразилії, повідомили трейдери.
Міністерство торгівлі Китаю заявило в п’ятницю, що Китай оцінює пропозицію Вашингтона щодо проведення переговорів щодо тарифів США, хоча трейдери відреагували на це з обережністю.
«Всі належать до цих торгових угод з позиції «покажіть мені». Ми чули багато розмов, але не чули багато дій», – сказав Джим Герлах, президент A/C Trading. “Це синдром хлопчика, який кричав “вовки!””.
Відсутність попиту з боку Китаю, найбільшого у світі імпортера сої, чинила тиск на чиказькі ф’ючерси на сою з початку торгової війни.
Запропоноване президентом США Дональдом Трампом скорочення фінансування Агентства з охорони навколишнього середовища також викликало занепокоєння трейдерів, які побоюються, що скорочення фінансування, що пропонується, призведе до зниження попиту на біопаливо, вироблене з сої та інших рослинних олій.
May 25 Soybeansclosed at $10.38, down 10 3/4 cents,
Nearby Cash was $9.93, down 13 cents,
Jul 25 Soybeans closed at $10.45 1/2, down 12 1/2 cents,
Nov 25 Soybeans closed at $10.22 1/4, down 8 1/4 cents,
New Crop Cash was $9.59 1/4, down 9 1/4 cents
Експортні ціни на російську пшеницю минулого тижня впали, оскільки на ринок надійшов новий урожай, при цьому не було підтверджень суттєвої шкоди врожаю від минулих заморозків, повідомляють аналітики.
Ціна на російську пшеницю із вмістом протеїну 12,5% при постачанні на умовах франко-борт (FOB) наприкінці березня — на початку квітня знизилася на 2 долари до 247 доларів за тонну порівняно з попереднім тижнем, повідомив керівник консалтингової компанії ІКАР Дмитро Рилько.
Консалтингова компанія Sovecon оцінила ціни на російську пшеницю із вмістом протеїну 12,5% у діапазоні від $249 до $250 за тонну FOB на середину минулого тижня порівняно з $249-$251 минулого тижня. Пропозиції нового врожаю становлять близько $234-235 за тонну.
Компанія «Совекон» підвищила оцінку експорту пшениці у квітні на 0,1 млн тонн до 2,3 млн тонн, що, як і раніше, істотно нижче 4,6 млн тонн, експортованих у квітні 2024 року.
Очікується, що торговельна активність на внутрішньому ринку залишиться обмеженою у першій половині травня, оскільки 1–2 та 8–9 травня в росії відзначатимуться святкові дні, пов’язані з Першотравневим та Днем Перемоги, йдеться у щотижневій записці агентства.
Ікар поки не змінив своїх оцінок експорту пшениці у квітні, які перевищать 2,1 млн тонн.
Залізничний перевізник «Русагротранс» підвищив оцінку експорту на квітень до 2,3 млн. тонн з 1,9 млн. тонн через зростання попиту з боку Туреччини, яка у квітні поставила 355 тис. тонн. тонн, що у 2,3 рази більше, ніж у березні, та Ірану – 270 тис. тонн. тонн (у 1,9 раза більше). Прогноз експорту на травень становить близько 1,9 млн. тонн.
Минулого тижня «Совекон» підвищив прогноз експорту пшениці з росії на сезони 2024/2025 та 2025/26 років, зазначивши, що в поточних умовах не очікує суттєвого прискорення експорту.
Аналітики ІКАР та СовЕкон не вважають, що короткочасні заморозки в європейській частині країни змогли завдати значної шкоди посівам. Очікується, що регіони вирощування озимої пшениці цього тижня залишаться переважно сухими, зазначають аналітики РадЕкону.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок впали через супутнє послаблення ф’ючерсів на кукурудзу, хоча побоювання з приводу погодних умов в Китаї і на Чорному морі допомогли встановити нижню межу цін.
Напередодні щотижневого звіту Міністерства сільського господарства США про хід збирання врожаю аналітики в середньому очікують, що Міністерство сільського господарства США оцінить 50% урожаю пшениці озимої як хороший або відмінний стан, порівняно з 49% тиждень тому. Оцінки варіювалися від 47% до 52% як хороше чи відмінне.
Аналітики в середньому оцінюють хід посівних робіт з ярої пшениці, що вирощується переважно на півночі Рівнин, у 46% порівняно з 30% попереднього тижня.
May 25 CBOT Wheat closed at $5.14 1/4, down 12 1/4 cents,
Jul 25 CBOT Wheat closed at $5.31 1/4, down 11 3/4 cents,
May 25 KCBT Wheat closed at $5.20, down 8 1/2 cents,
Jul 25 KCBT Wheat closed at $5.32 3/4, down 8 1/2 cents,
May 25 MGEX Wheat closed at $6.16 1/2, unch,
Jul 25 MGEX Wheat closed at $6.09 1/2, down 1 1/2 cents
У понеділок ціни на пшеницю на Euronext впали до нових мінімумів, оскільки прогнозовані дощі в експортному регіоні Чорного моря, як очікується, збільшать постачання серед конкуруючих експортерів, тоді як укріплення євро, що стримує експорт, посилило сумніви щодо попиту на західноєвропейську пшеницю.
Ф’ючерс на пшеницю з постачанням у вересні, найактивніша позиція на паризькому ф’ючерсному ринку Euronext, закрився зниженням на 2,5% до 202,25 євро (228,54 дол. США) за тонну.
Раніше він впав до 202,00 євро, що нижче за попередній мінімум за весь термін дії контракту, досягнутого минулої середи, і найнижчу ціну другого місяця BL2c2 з березня 2024 року.
Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго впали на понад 1%.
“Прогноз дощів на найближчі два тижні підвищує перспективи видобутку у Чорному морі”, – сказав ф’ючерсний дилер. «Також обмежений попит на майбутній сезон».
Діаграми, що показують рясні дощі в зоні Чорного моря, ще більше заспокоїли побоювання з приводу врожаю в Росії, найбільшому у світі експортері пшениці, після того, як аналітики заявили, що заморозки минулого тижня, мабуть, не завдали істотних збитків посівам.
За словами трейдерів, шторми, які обрушилися на Францію в ці вихідні і перервали спекотну погоду, також пом’якшили побоювання з приводу посухи у найбільшому виробнику пшениці в Європейському союзі, хоча локальні зливи, можливо, не змогли полегшити становище в деяких посушливих районах на півночі.
Після нещодавніх надій на те, що низькі ціни оживлять експортні перспективи Франції, включаючи можливі продажі до Єгипту, розмови про те, що конкурентоспроможна американська пшениця могла залучити попит до Марокко, охолодили експортні настрої у Західній Європі.
«Пшениця в США дуже дешева, майже найдешевша у світі, тому очікуються продажі зі США північноафриканським покупцям, які конкуруватимуть із пшеницею з ЄС», — сказав німецький трейдер. «Попит також слабкий, на ринку майже немає тендерів на закупівлю».
Ячмінь, як і раніше, є рушійною силою експорту зерна до Франції, при цьому триває потік поставок пізнього сезону на Близький Схід, а також ведуться розмови про продаж нового врожаю до Китаю.
May 25 CBOT Wheat closed at $5.14 1/4, down 12 1/4 cents,
Jul 25 CBOT Wheat closed at $5.31 1/4, down 11 3/4 cents,
May 25 KCBT Wheat closed at $5.20, down 8 1/2 cents,
Jul 25 KCBT Wheat closed at $5.32 3/4, down 8 1/2 cents,
May 25 MGEX Wheat closed at $6.16 1/2, unch,
Jul 25 MGEX Wheat closed at $6.09 1/2, down 1 1/2 cents
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго впали на тлі очікувань, що Міністерство сільського господарства США повідомить про хороший хід посівних робіт у своєму щотижневому звіті про хід робіт з урожаю після закриття ринку в понеділок.
За оцінками, американські фермери засіяли 41% урожаю кукурудзи в країні, як показало опитування Reuters серед 13 аналітиків перед публікацією звіту Міністерства сільського господарства США про перебіг посівних робіт.
Очікується, що сприятлива для посіву погода на Середньому Заході США дозволить фермерам засіяти більшу частину врожаю кукурудзи, який, за даними Міністерства сільського господарства, стане найвищим за останні 12 років.
За останній тиждень дощі пройшли здебільшого південних рівнин та східної частини Середнього Заходу, принісши довгоочікувану вологу, але також уповільнивши польові роботи в деяких районах.
May 25 Corn closed at $4.46 1/2, down 14 3/4 cents,
Nearby Cash was $4.24 3/4, down 15 cents,
Jul 25 Corn closed at $4.54 1/4, down 14 3/4 cents,
Dec 25 Corn closed at $4.43, down 7 1/4 cents,
New Crop Cash was $4.02 1/1, down 7 1/4 cents
На закритті понеділка на ринку ф’ючерсів на канолі ICE спостерігалася різноспрямована динаміка: найактивніші короткострокові контракти зазнали збитків, а більш відкладені позиції продемонстрували більш жорстку динаміку.
Перекуплені цінові настрої сприяли остаточному спаду в липневому контракті старого врожаю, а втрати на зовнішніх ринках також чинили тиск на вартість. Чиказька соєва олія, європейський ріпак і малазійська пальмова олія були слабшими.
Липнева канола досягла максимуму C$714 за тонну раніше того ж дня, що стало найвищим рівнем для найближчого контракту на канолу за 18 місяців. Однак контракт відступив, встановившись трохи вище за психологічний опір на C$700.
Скорочення запасів старого врожаю та необхідність нормування попиту залишалися сприятливими. Статистичне управління Канади має намір опублікувати оновлені дані про запаси станом на 31 березня у четвер.
У понеділок було здійснено 42 837 угод за контрактами, тоді як у п’ятницю кількість угод перейшла з рук до рук – 41 831.
На спред припало 26 068 проданих контрактів.
Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.
Jul 701.70 DN 6.30
Nov 656.90 DN 0.50
Jan 665.70 up 1.00
Mar 673.30 up 2.00
Ціни на нафту в понеділок впали на 2%, завершивши торги на новому чотирирічному мінімумі після того, як ОПЕК та її союзники по ринку цими вихідними підтвердили плани щодо збільшення видобутку в червні, незважаючи на падіння цін на пальне.
Ф’ючерси на американську нафту встановилися на рівні $57,13 за барель, що є найнижчим показником з початку лютого 2021 року, коли ціни ще відновлювалися після вражаючого обвалу під час карантину через COVID.
Тим часом Організація країн-експортерів нафти погодилася на масштабніше зростання видобутку другий місяць поспіль, що дозволить зняти обмеження на видобуток набагато швидше, ніж очікувалося.
Наразі ціни перебувають ще у більш небезпечній зоні для американських виробників, які постраждали від тарифної політики Трампа, особливо щодо сталі, а також від його закликів до закордонних конкурентів постачати більше сирої нафти на ринок.
Читайте також
Молдова. У порту Джурджулешти добудують причал для збільшення перевалки агропродукції
Одещина опинилася серед лідерів посівної кампанії
Сприятлива для сівби погода знижує пшеничні котирування
Поляки хочуть блокувати найбільший ПП на кордоні з Україною
Індія у квітні скоротила імпорт рослинних олій на 11%, що посилює тиск на котирування
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом