Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в середу завершили торги зростанням
Аналітики стверджують, що ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в середу завершили торги зростанням, оскільки ринок відновився після досягнення тижневого мінімуму на тлі побоювань, що переобрання Дональда Трампа на пост президента США спровокує нову торгову війну з найбільшим імпортером — Китаєм.
Початкове зниження цін на сою вважалося надмірним, оскільки Трамп вступить на посаду лише у січні, кажуть аналітики. Торгова суперечка не відразу вплине на американських фермерів, оскільки на той час Китай уже здійснить сезонний перехід на закупівлю американської сої, кажуть вони.
Трейдери стежать за тим, чи Китай збільшить закупівлі соєвих бобів напередодні інавгурації Трампа.
Аналітики повідомляють, що в четвер Міністерство сільського господарства США, як очікується, повідомить про експортний продаж сої зі США в 2024–2025 роках у розмірі від 1,2 до 2,2 млн метричних тонн за тиждень, що закінчився 31 жовтня.
Аналітики, опитані Reuters, повідомили, що у щомісячному звіті, опублікованому в п’ятницю, очікується, що Міністерство сільського господарства США знизить прогноз внутрішніх кінцевих запасів із 550 мільйонів до 532 мільйонів бушелів.
Найбільш активні ф’ючерси на соєві боби CBOT у січні закрилися зростанням на 2 центи до $10,03-3/4 за бушель.
Грудневі ф’ючерси на соєвий шрот CBOT впали на $1,10 і закрилися на позначці $298,40 за коротку тонну
Груднева соєва олія на CBOT завершила торги зростанням на 1,35 цента до 46,34 цента за фунт і досягла найвищих цін з липня. Ринок виріс на сподіваннях, що Трамп може скоротити імпорт у США відпрацьованої кулінарної олії з Китаю, кажуть аналітики.
Трамп, який переміг віце-президента Камалу Харріс на виборах у вівторок, викликав занепокоєння у торговців зерном, пообіцявши ввести 60% мито на китайські товари і не менше 10% мито на весь інший імпорт.
За словами трейдерів, цей крок, швидше за все, змусить Китай вжити заходів у відповідь, скоротивши закупівлі американського врожаю, тоді як він уже перемістив більшу частину бізнесу до Бразилії, найбільшого у світі постачальника сої.
Однак початкове зниження цін на сировинні товари, включаючи ф’ючерси на сою, було сприйнято як надмірна реакція після перемоги Трампа, сказав Арлан Судерман, головний економіст із сировинних товарів брокера StoneX. Ф’ючерси на кукурудзу та пшеницю торгувалися вище.
“Всі ці ринки повертаються”, – сказав Судерман.
За словами Судермана, американським фермерам, швидше за все, доведеться почекати до наступного літа, щоб відчути серйозний вплив нової торгової війни, оскільки на момент вступу Трампа на посаду в січні Китай вже здійснить сезонний перехід на закупівлю американської сої.
“Обрання Трампа може створити невеликий тиск із фіксацією прибутку, але це не стане серйозним фактором, який відразу ж змінить правила гри”, – сказав аналітик Argus Максенс Девіллерс. “Це ризик, але він виникне пізніше”.
За словами Судермана, котирування соєвої олії на CBOT підскочили на тлі очікувань, що Трамп може скоротити постачання китайської відпрацьованої кулінарної олії до США, яка витіснила соєву та рапсову олію.
За даними опитування аналітиків, проведеного агентством Reuters, у щомісячному звіті Міністерства сільського господарства США очікується, що кінцеві запаси пшениці в США в 2024-2025 роках становитимуть 813 мільйонів бушелів порівняно з 812 мільйонами місяцем раніше.
Грудневі ф’ючерси на американську оптову торгівлю м’якою червонозерною озимою пшеницею закрилися зростанням на 3/4 центи до 5,73-1/4 долара за бушель.
Грудневий ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті знизився на 2,3/4 цента до 5,74 долара за бушель, а грудневий ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі втратив 5 центів і закрився на позначці6, за бушель.
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext відновилися із двомісячного мінімуму, чому сприяло різке падіння євро.
Кукурудза зросла на 6 центів до 4,24-1/2 долара за бушель, що близько до місячного максимуму.
Першого тижня листопада ф’ючерси на канолу на біржі ICE торгувалися в широкому діапазоні — 30 канадських доларів за тонну, при цьому найближчі цінові тенденції вказували на бічний тренд.
“Є багато підтримуючих елементів для каноли, але щось її стримує”, – сказав Кен Болл з Ventum Financial у Вінніпезі. Він зазначив, що канола відстає від інших ринків, таких як чиказька соєва олія та малазійська пальмова олія, у бік зростання.
“Якщо ціни на рослинні олії залишаться стабільними, ми зможемо побачити невелике зростання цін на ріпак, принаймні, у найближчій перспективі”, – сказав Болл.
Він додав, що припущення про те, що врожай каноли в Канаді в 2024/25 році, ймовірно, буде нижчим за офіційні оцінки, спонукали кінцевих споживачів вийти на ринок раніше.
“Я припускаю, що наш експорт різко скоротиться пізніше, але зараз він сильний”, – сказав Болл, зазначивши, що офшорне переміщення, ймовірно, буде значною мірою завантажене на початку 2024/25. Він підрахував, що у звичайний рік з комфортними поставками близько 65 відсотків експорту буде переміщено в перші шість місяців маркетингового року, а 35 відсотків, що залишилися, — у другу половину року.
Можливість введення китайських мит на канадську канолу продовжує тяжіти над ринком, оскільки Китай просувається вперед у своєму антидемпінговому розслідуванні щодо канадської каноли. Хоча чутки про те, що Китай може бути близьким до введення заходів проти канадської каноли, циркулювали на ринку протягом тижня, підтвердження цьому не було, і Боллі зазначив, що Китай все ще активно купує на даний момент.
Тим часом переобрання Дональда Трампа на пост президента США може призвести до інших коригувань світових торгових потоків у майбутньому. Трамп пообіцяв запровадити мита на всі імпортовані товари, а також можливі заходи у відповідь Китаю на експорт сої та кукурудзи з цієї країни.
Аналітик Майк Джубінвіль з MarketsFarm очікує, що політика домінуватиме на сільськогосподарських ринках протягом наступних чотирьох років президентства Трампа, а її вплив на торгові потоки та ціни поки невідомо.
У середу ф’ючерси на канолу на біржі ICE Futures зросли, чому сприяли слабкість канадського долара та зростання на зовнішніх ринках.
Долар США різко виріс у відповідь на переобрання Дональда Трампа, а спричинена цим слабкість канадського долара збільшила маржу спекуляцій і зробила експорт привабливішим для міжнародних покупців.
Зростання цін на малазійську пальмову олію, європейський ріпак і чиказькі ф’ючерси на соєву олію також сприяло зростанню ринку каноли.
Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.
Січень 647,60 +15,80
Березень 659,20 +16,00
Травень 666,90 +15,40
Липень 671,00 +14,80
Читайте також
Урожай пшениці в Канаді виявився вищим за очікування
Прогноз погоди на вихідні 23–24 листопада: зима на порозі
До портів Великої Одеси прямує понад 8 тис. вагонів із зерном
У Західній Австралії очікується великий врожай пшениці
Ціни на соняшник в Україні впали на 1000 грн/т на тлі зниження біржових котирувань...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом