Фермери перестають вирощувати борошномельне зерно

Якість пшениці цього року за показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни. Про це йшлось під час форуму «Харчова індустрія 2023» у Вінниці, пише Elevatorist.com.
Головна проблема цьогорічного врожаю пшениці — низький білок.
«Десь внесли добрива, десь не внесли, але по цифрах з року в рік видно, що наші фермери перестають вирощувати борошномельне, продовольче зерно. Тенденція така», — зазначив менеджер з технічних та претензійних питань компанії «SGS Україна» Олег Оніщенко.
Відповідно до аналізу зразків, які мала в розпорядженні «SGS Україна», пшениці першого класу цього року немає. Пшениця другого класу складає лише 4% від загального врожаю, — це приблизно 800 тис. т. При цьому Україна потребує 3,5 млн т продовольчої пшениці.
За словами Олега Онищенка, вже потрібно вирішувати, експортувати борошномельну пшеницю, залишати для себе, чи можливо закупати.
Заступниця директора з якості та безпечності продукції ТОВ «Столичний млин» Надія Бачал розповіла, що вони провели дослідження 348 зразків пшениці в Чернівській, Сумській, частково Полтавській, Київській, Житомирській області. З них лише 27 зразків містили пшеницю 2-го класу, 71 зразок — 3-го класу.
Читайте також
На Буковині створять індустріальний парк із переробки ягід і фруктів
Бразилія прогнозує зростання виробництва та експорту свинини, незважаючи на зроста...
Аграрії утримуються від укладання форвардів на ріпак через погодні ризики
Зростання імпорту рослинних олій та рису свідчить про економічну стабілізацію в Ба...
Екзотичний попит повністю викривив кон’юнктуру кукурудзяного ринку
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом