FAS прогнозує зростання виробництва олійних у ПАР на 27%

За останні 20 років Південна Африка збільшила площу посівів сої у вісім разів, зі 135 тис. до 1,2 млн гектарів у сезоні 2023/24. Соя тепер займає понад 25% посівної площі, порівняно з 4% 20 років тому, повідомляє World Grain з посиланням на новий звіт Іноземної сільськогосподарської служби США (FAS USDA).
Олійні культури є важливими сівозмінними культурами в Південній Африці, при цьому соя чергується з кукурудзою, а ріпак зазвичай чергується з пшеницею.
FAS оцінила зростання виробництва олійних культур у Південній Африці цього сезону на 27% — до 3,36 млн тонн. Сплеск обумовлений зростаючим інтересом фермерів до використання сої як сівозмінної культури спільно з кукурудзою (завдяки фіксації азоту), а також зростаючим попитом на боби за рахунок масштабних інвестицій у заводи з переробки олійних культур та впровадженням ГМО-сої.
“Стабільний внутрішній попит на переробку олійних культур у поєднанні з потенційними ринками експорту повинні мотивувати виробників зберігати площі під зазначеними культурами”, – заявили у FAS.
Більшість соєвих бобів, насіння соняшнику та ріпаку, вироблених у регіоні, переробляється. Загальна потужність переробки олійного насіння в регіоні оцінюється в 2,7 млн тонн. У 2022/23 роках було перероблено рекордних 2,6 млн тонн олійних, і такий же рівень переробки очікується у 2023/24 та 2024/25 роках.
Прогнозується, що експорт олійних культур відновиться до приблизно 380 тис. тонн у 2024/25 роках за рахунок зростання виробництва після зниження експорту олійних культур більш ніж на 90% у сезоні 2023/24.
«У минулому торгівля олійними культурами в ПАР була загалом обмежена, оскільки основна частина продукції призначалася для місцевої переробки, однак оскільки зростання місцевого виробництва сої та ріпаку перевищило можливості переробки, експорт досягне історично високого рівня», — зазначили у відомстві.
Загалом сільськогосподарський сектор ПАР надзвичайно різноманітний у порівнянні з іншими країнами в регіоні Африки на південь від Сахари. Ця різноманітність обумовлена кліматом, який варіюється від сухого та посушливого до середземноморського на заході та субтропічного на східному узбережжі. Порівняно з рештою Африки, країна має найсучаснішу і найпродуктивнішу сільськогосподарську економіку.
Читайте також
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Прогноз: виробництво зерна в ЄС може зрости
Чиновники таки не дозволили займатися рослинництвом біля Чорнобильської АЕС
Україна може збільшити експорту ячменю в 2025/26 маркетинговому році
Світові ціни на пшеницю і кукурудзу знижуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом