FAS прогнозує зростання виробництва олійних у ПАР на 27%
За останні 20 років Південна Африка збільшила площу посівів сої у вісім разів, зі 135 тис. до 1,2 млн гектарів у сезоні 2023/24. Соя тепер займає понад 25% посівної площі, порівняно з 4% 20 років тому, повідомляє World Grain з посиланням на новий звіт Іноземної сільськогосподарської служби США (FAS USDA).
Олійні культури є важливими сівозмінними культурами в Південній Африці, при цьому соя чергується з кукурудзою, а ріпак зазвичай чергується з пшеницею.
FAS оцінила зростання виробництва олійних культур у Південній Африці цього сезону на 27% — до 3,36 млн тонн. Сплеск обумовлений зростаючим інтересом фермерів до використання сої як сівозмінної культури спільно з кукурудзою (завдяки фіксації азоту), а також зростаючим попитом на боби за рахунок масштабних інвестицій у заводи з переробки олійних культур та впровадженням ГМО-сої.
“Стабільний внутрішній попит на переробку олійних культур у поєднанні з потенційними ринками експорту повинні мотивувати виробників зберігати площі під зазначеними культурами”, – заявили у FAS.
Більшість соєвих бобів, насіння соняшнику та ріпаку, вироблених у регіоні, переробляється. Загальна потужність переробки олійного насіння в регіоні оцінюється в 2,7 млн тонн. У 2022/23 роках було перероблено рекордних 2,6 млн тонн олійних, і такий же рівень переробки очікується у 2023/24 та 2024/25 роках.
Прогнозується, що експорт олійних культур відновиться до приблизно 380 тис. тонн у 2024/25 роках за рахунок зростання виробництва після зниження експорту олійних культур більш ніж на 90% у сезоні 2023/24.
«У минулому торгівля олійними культурами в ПАР була загалом обмежена, оскільки основна частина продукції призначалася для місцевої переробки, однак оскільки зростання місцевого виробництва сої та ріпаку перевищило можливості переробки, експорт досягне історично високого рівня», — зазначили у відомстві.
Загалом сільськогосподарський сектор ПАР надзвичайно різноманітний у порівнянні з іншими країнами в регіоні Африки на південь від Сахари. Ця різноманітність обумовлена кліматом, який варіюється від сухого та посушливого до середземноморського на заході та субтропічного на східному узбережжі. Порівняно з рештою Африки, країна має найсучаснішу і найпродуктивнішу сільськогосподарську економіку.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом