Експорт зерна із США залишається на високому рівні завдяки конкурентоспроможним цінам

Згідно з останнім звітом про транспортування зерна (GTR) Міністерства сільського господарства США, експорт зерна зі США в 2024-25 роках був значним, незважаючи на зниження обсягів постачання до Китаю.
Сильний експорт підвищив попит на транспортування зерна та прискорив темпи відвантаження американського зерна, йдеться у звіті.
Станом на 3 квітня постачання за рік зросли на 18% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а обсяг незавершеного продажу — на 20%.
Незважаючи на те, що Китай скоротив закупівлі кукурудзи, експорт кукурудзи зі США був підкріплений цінами, які є конкурентоспроможнішими, ніж у всіх інших основних країнах-експортерах, йдеться у звіті GTR. Низький обсяг експортних поставок основних експортерів та високий попит також сприяють експорту із США.
Експорт кукурудзи зі США оцінюється в 64,8 млн. тонн, що стане найбільшим обсягом з 2021-22 років. Станом на 3 квітня загальний обсяг зобов’язань зріс на 25% порівняно з попереднім роком, а обсяг невідвантажених товарів – на 19%.
Трьома найбільшими покупцями є Мексика (34%), Японія (19%) та Колумбія (12%). Мексика продовжує залишатися сильним покупцем через два роки посухи поспіль, а імпорт Колумбії збільшився на тлі зниження внутрішнього виробництва.
Хоча Китай входив до п’ятірки найбільших імпортерів у період з 2021-22 по 2023-24 роки, цього року експорт практично відсутній, повідомляє GTR.
Очікується, що американська кукурудза залишиться дуже конкурентоспроможною до червня, коли на ринок надійде другий урожай кукурудзи Сафрина з Бразилії, йдеться у повідомленні.
Загальний обсяг зобов’язань та накопиченого експорту сої зі США зріс на 14% та 12% відповідно порівняно з аналогічним періодом 2023-24 років. Станом на 3 квітня 84% прогнозованого експорту соєвих бобів із США вже було відвантажено – порівняно з 81% за аналогічний період минулого року. Обсяг незавершеного експортного продажу сої зі США зріс на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023-24 рр.
Загальний обсяг зобов’язань із закупівлі пшениці в США зріс на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а накопичений експорт також зріс на 13%, повідомляє GTR.
«Це зростання було зумовлене переважно закупками Мексики та (Південної) Кореї — на 24% і 76% відповідно порівняно з минулим роком», — йдеться у повідомленні.
Проте закупівлі пшениці Китаєм різко скоротилися — на 94%, порівняно з тим самим періодом минулого року. Тим не менш, значне скорочення закупівель Китаєм виявилося недостатнім, щоб звести нанівець зростання експорту США до інших країн.
Станом на 3 квітня обсяг інспекцій пшениці у США зріс на 19%. За вісім тижнів до кінця маркетингового року пшениці, за прогнозами Всесвітньої оцінки попиту та пропозиції у сільському господарстві (WASDE), було відвантажено 77% пшениці, що на 2% нижче, ніж торік.
Зростання експорту кукурудзи та пшениці підвищило попит на баржові перевезення, повідомляє GTR.
Рух барж через шлюзи на річці Міссісіпі зріс на 16% для кукурудзи з 7 вересня 2024 року до 5 квітня поточного року. Рух барж із пшеницею також зріс на 16% за період з 1 червня 2024 року по 5 квітня поточного року. Рух барж із соєю знизився на 5%.
“Зниження може бути обумовлене безліччю факторів, включаючи скорочення експорту сої в Китай, невизначеність щодо торгової політики США та наявність запасів сої на елеваторах”, – йдеться в повідомленні GTR.
Зростання експорту пшениці до Мексики також підвищило попит на залізничні перевезення. З 1 червня 2024 року по 3 квітня поточного року кількість інспекцій пшениці, що відправляється до Мексики залізницею, збільшилася на 21% порівняно з попереднім роком. Інспекції соєвих бобів, що відправляються до Мексики залізницею, знизилися на 2% порівняно з попереднім роком, що відображає зниження продажів до Мексики.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Фермери не хочуть продавати кукурудзу, чекаючи подальше зростання цін
Аргентина завершує збирання гарного урожаю соняшника, що посилює тиск на ціни в Ук...
В ІМК розповіли, скільки засіють кукурудзою та соняшником
152 підприємства вже в програмі компенсації агротехніки
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом