Коли ми надсилаємо зерно у Польщу чи Румунію, то не можемо простежити, до якої країни воно буде перевезено далі. Воно може поїхати до Італії чи Єгипту. Дуже складно відправляти вантажі до Азії, оскільки потрібно акумулювати 50-60 тис. т у Констанці. І весь цей обсяг повинен перетнути кордон у вагонах чи вантажівках або бути завантажений на баржі. Організувати цей логістичний ланцюг дуже складно. Порти Великої Одеси більш легко оперуються і більше влаштовують українських фермерів і трейдерів.
Експорт Дунаєм значно дорожчий за порти Чорного моря – УЗА
Логістичні витрати на доставку товару до дунайських портів або залізницею до польських чи румунських значно вищі порівняно з портами Чорного моря. Інколи різниця сягає $90 на тонні. Про це розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов під час Shipping and Trade Day.
«CPT Одеса складає $10 на тонні, можливо, $25, залежно від розташування сільгоспвиробництва. Якщо ж їхати до Констанци — це буде близько $100 на тонні. Тобто різниця $90», — зазначив Микола Горбачьов.
Також він додав, що зараз система експорту надскладна адміністративно.
Микола Горбачьов упевнений, що Україна стане частиною ЄС, і логістика Дунаю буде розвиватися і після завершення війни, особливо за напрямками Болгарії, Румунії. Збережеться обсяг 1-2 млн т експортних відвантажень. При цьому є потенціал для зменшення вартості перевезення баржами. Адже до війни ціна баржі складала $9-10 на тонну, зараз це $50/т, іноді навіть $100.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом