Діамоній фосфат став найдорожчим добривом в Україні випередивши амофос

За останні три тижня мінеральні добрива в Україні переважно здорожчали. Так, суттєво збільшився діапазон цін на амофос, діамоній фосфат та добрива NPK 16:16:16 і NPK 10:26:26. Водночас ціни на карбамід та КАС дещо знизились.
Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в огляді ринку добрив для Latifundist.com.
За словами експерта, діамоній фосфат зайняв провідні цінові позиції випередивши амофос, який утримував пальму першості не один тиждень.
«Діамоній фосфат пропонують в діапазоні від 42 до 49,5 тис. грн за т. Водночас амофос можна придбати за ціною від 38 до 45 тис. грн за т», — зазначив експерт.
Карбамід, за словами директора UMF, пропонують в діапазоні від 32 до 35 тис. грн за т.
За словами експерта, КАСи можна знайти за ціною 22-25,5 тис. грн за т, що на 1,5-2 тис грн за тонну менше, у порівнянні з прайсами UMF від 16 травня. Експерт додав, що діапазон цін на аміачну селітру. склав від 26 тис. грн до 28 тис. грн. за тонну.
Сергій Рубан наголосив, що за тонну сульфату амонію аграріям доводиться віддати від 17 до 21 тис. грн, а ось рідкий аміак відсутній на ринку. Причина — під час війни речовина становить підвищену небезпеку.
Переглянути детальніший список можна нижче.

Нагадаємо, що наразі найбільш вірогідним сценарієм залишається дефіцит добрив восени 2022 р. і навесні 2023 р. Але він буде менше очікуваного. Визначальною буде роль державної підтримки аграріїв.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Український експорт пшениці до ЄС може скоротитися до 1 млн т
У Бразилії вперше виявили пташиний грип на фермі: ЄС і Китай призупинили імпорт
На Херсонщині засіяли вже майже 50 тис. га
У Німеччині збільшилися площі під пшеницею та ріпаком, але скоротилися під ячменем...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом