Ціни на сою в Чикаго зросли на тлі оптимізму щодо попиту на американську культуру

Базисні ставки на соєві боби, які доставляють баржі на термінали узбережжя Мексиканської затоки США, у четвер трохи виросли на тлі низьких темпів продажу фермерського зерна, оскільки виробники зосередилися на весняній сівбі.
Декілька заводів з переробки сої в США збільшили свої спотові базисні ставки цього тижня, щоб спонукати фермерів продавати більше своїх старих запасів. Але продажі фермерів залишилися мінімальними, незважаючи на кілька днів зростання на ф’ючерсних ринках.
Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго виросли в четвер, при цьому липневий контракт досяг найвищого рівня майже за два місяці на тлі технічних покупок і оптимізму щодо експортного попиту на американську сою, повідомили трейдери.
Липневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 11,3/4 цента до $10,62 за бушель після того, як досягли $10,63-1/2, найвищого рівня контракту з 27 лютого.
Липневі ф’ючерси на соєву олію CBOT злетіли на 1,73 цента та закрилися на позначці 50,07 цента за фунт, отримуючи підтримку від зміцнення цін на сиру нафту.
Травневі ф’ючерси на соєвий шрот на товарній біржі Чикаго впали на $1,90 до закриття в четвер до $288,90 за коротку тонну. Липневий соєвий шрот упав, завершивши торги зі зниженням на $1,90 до $296,70 за коротку тонну.
Трейдери відзначили коментарі офіційних осіб США на цьому тижні про можливу деескалацію торговельного протистояння між Вашингтоном та Китаєм, найбільшим у світі покупцем сої.
Японія розглядає можливість збільшення імпорту сої із США в рамках переговорів щодо тарифів, повідомляє Nikkei.
Міністерство сільського господарства США (USDA) повідомило, що експортні продажі соєвих бобів старого врожаю зі США за тиждень, що закінчився 17 квітня, склали 277 000 тонн, що відповідає нижній межі торгових очікувань 200 000–600 000 тонн.
У четвер спотові пропозиції соєвого шроту на автомобільних та залізничних пунктах Середнього Заходу США залишалися загалом стабільними через низький попит та зниження ф’ючерсних цін, повідомили дилери.
За словами дилерів, попит на шрот цього тижня був млявим, оскільки ціни покупців та пропозиції продавців сильно відрізнялися.
Дедалі більше переробників переносять свої базисні ставки на липневі ф’ючерсні контракти з травневих перед майбутнім періодом постачання травневих контрактів. Однак готівкові ціни залишилися приблизно незмінними.
Міністерство сільського господарства США повідомило, що чистий експорт соєвого шроту зі США старого врожаю становив 170 900 метричних тонн за тиждень, що закінчився 17 квітня, що близько до нижньої межі діапазону торгових оцінок. Продаж нового врожаю у розмірі 5 300 тонн відповідав очікуванням.
May 25 Soybeans closed at $10.53, up 12 3/4 cents,
Nearby Cash was $10.06 3/4, up 15 1/4 cents,
Jul 25 Soybeans closed at $10.62, up 11 3/4 cents,
Nov 25 Soybeans closed at $10.35 1/2, up 8 cents,
New Crop Cash was $9.74 1/4, up 8 3/4 cents
За словами дилерів, у четвер спотові ціни на тверду червонозерну озиму пшеницю (HRW) залишалися загалом стабільними в районі південних рівнин США через низький попит та повільні продажі фермерів. родажі зерна фермерами, що вирощують пшеницю на рівнинах, залишалися обмеженими через низькі ціни, а також через те, що виробники все ще оцінювали потенційну врожайність після нещодавніх дощів у районах, що постраждали від посухи.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в четвер завершили торги зростанням, оскільки супутнє зростання ф’ючерсів на кукурудзу і сою, а також падіння долара компенсували тиск, викликаний поліпшенням погоди в пшеничному поясі рівнин США, кажуть трейдери.
Липневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT виросли на 1 цент до 5,44-1/2 долара за бушель.
Ф’ючерси на тверду червонозерну пшеницю озиму Канзас-Сіті на липень зросли на 1/2 цента до 5,50–3/4 долара за бушель після досягнення мінімального значення за весь термін дії контракту в 5,43 долара.
Липневі ф’ючерси на яру пшеницю у Міннеаполісі зросли на 3/4 цента до 6,07-3/4 долара за бушель.
Шторми пройшлися деякими районами рівнин США, принісши корисну вологу для посівів озимої пшениці, що розвиваються, а прогнози передбачали нові дощі протягом наступних 10 днів.
Долару влаштували широкий відступ, оскільки зневіра інвесторів через відсутність прогресу у справі розрядки торгової війни між США та Китаєм відновилася після оптимізму напередодні. Слабкіший долар, як правило, робить американське зерно більш привабливим для покупців, які володіють іншими валютами.
Міністерство сільського господарства США (USDA) повідомило про чисті скасування продажу пшениці старого врожаю в США за тиждень, що закінчився 17 квітня, у розмірі 145 000 метричних тонн, що відповідає торговим очікуванням.
Міністерство сільського господарства США також повідомило про щотижневі чисті продажі пшениці нового врожаю у розмірі 371 700 тонн, що вище торгових очікувань.
Урожай пшениці в Німеччині в 2025 році збільшиться на 15,7% порівняно з минулим роком і становитиме 21,41 млн. тонн, повідомила в четвер асоціація фермерських кооперативів країни у своїй останній оцінці врожаю.
Це вище за попередній прогноз асоціації, зроблений у березні, згідно з яким урожай пшениці в Німеччині в 2025 році складе 21,36 млн тонн після довгоочікуваних дощів, що пройшли в країні в останні тижні.
Урожай пшениці у Німеччині у 2024 році скоротився через дощі, що призвело до суттєвого зростання порівняно з минулим роком.
Асоціація повідомила, що врожай зерна в Німеччині покращився завдяки рясним дощам у квітні після виключно сухої погоди в лютому та березні, коли опадів випало в середньому на 50% менше, ніж звичайно.
Дощ був терміново необхідний для запобігання стресу від посухи і прийшов якраз вчасно, хоча його все ще потрібно більше.
Німеччина є другим за величиною виробником пшениці у Європейському союзі після Франції та великим експортером.
Асоціація повідомила, що німецьким фермерам вдалося розширити посіви пшениці на 9,9% у річному обчисленні за в цілому сприятливої осінньої погоди.
За прогнозами, урожай озимого ріпаку в Німеччині, що використовується для виробництва олії та біодизелю, цього року зросте на 9,6% і складе 3,97 млн тонн.
Асоціація повідомила, що перерахувала попередні дані щодо врожаю ріпаку в Німеччині у 2024 році та прогнози на 2025 рік після суттєвих змін в оцінках посівних площ, отриманих від національного статистичного управління.
За даними асоціації, урожай озимого ячменю, який переважно використовується на корм тваринам, зросте на 0,9% до 8,80 млн тонн.
Урожай ярого ячменю, який часто використовується для виробництва пива та солоду, скоротиться на 5,9% до 1,76 млн тонн, частково через те, що м’яка зима знизила необхідність заміни озимих культур на весняну сівбу.
За даними відомства, урожай кукурудзи на зерно скоротиться на 4,8% до 4,67 млн тонн.
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у четвер консолідувалися, оскільки ринок знайшов підтримку на графіках після мінімумів контрактів, хоча на ринку сприяли поліпшенню погодних умов для врожаю та уповільнення експорту.
Вереснева пшениця, найактивніша позиція на Euronext, зросла на 0,1% до 207,75 євро (235,80 доларів США) за тонну до 16:00 за Грінвічем. Раніше вона впала до мінімуму 206,25 євро, що також є найнижчою ціною для контракту другого місяця з кінця серпня.
Ф’ючерси на травень з постачанням на початку місяця також зросли на 0,1% до 209,00 євро, утримавши позначку вище за мінімум контракту вівторка в 206,75 євро.
Чиказька пшениця знизилася через своєчасний дощ на півдні рівнин США, який чинив тиск на ціни та стримав підтримку з боку ралі соєвих бобів.
«Незважаючи на зростання цін на соєві боби, викликане оптимізмом щодо торгівлі між США та Китаєм, пшениця та кукурудза залишаються під тиском через добрі перспективи виробництва та обмежений попит на свіжі продукти», — йдеться у замітці британського торговця ADM Agriculture.
“Технічні рівні пропонують потенційну підтримку, але без нових каталізаторів зростання або погодних страхів пшениця та кукурудза можуть почати знижуватися”, – йдеться у повідомленні.
Після падіння з 3,5-річного максимуму по відношенню до долара на початку тижня євро відновив свої позиції в четвер, проте, як і раніше, негативно впливає на конкурентоспроможність західноєвропейської пшениці.
За даними порту, минулого тижня з Руана до Марокко вирушили три судна, що перевозили трохи більше 100 000 тонн пшениці, що свідчить про важливість продажів для країни у важкий для французької пшениці експортний сезон.
Також ходили чутки, що обсяг російських поставок цього місяця виявився вищим за очікуваний.
“Ходять розмови, що експорт пшениці з росії у квітні може перевищити 2 млн тонн, при цьому великі поставки здійснюватимуться до Туреччини та Ірану”, – повідомив німецький трейдер.
Тим часом згадувалися про дешеві пропозиції української пшениці нового врожаю. До 60 000 тонн пшениці з 11,5% протеїну пропонувалося для постачання в липні за ціною близько $230 FOB українські порти, але покупці хотіли лише близько $220.
Поліпшення стану врожаю в Західній Європі та росії відродило побоювання щодо жорсткої експортної конкуренції у майбутньому сезоні.
На знак того, що відновлення дощів цього місяця допомогло врожаю, Асоціація фермерських кооперативів Німеччини трохи підвищила свій прогноз з березневої оцінки в 21,36 млн. тонн.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в четвер зросли на тлі вигідних покупок, наступного дня після того, як базовий липневий контракт (CN25) досяг двотижневого мінімуму на тлі жвавого експортного попиту на поставки зі США і зниження курсу долара.
Липневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT зросли на 4,3/4 центи до 4,84 долара за бушель.
Відзначено додаткову силу зростання виробництва сої.
Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортні продажі американської кукурудзи за тиждень, що закінчився 17 квітня, склали 1 152 900 тонн, що відповідає торговим очікуванням у розмірі 800 000–1 300 000 тонн.
Зростання цін на кукурудзу на CBOT було обмежене сильними темпами сівби в США. Очікується, що затримки через дощі зменшаться у більшості західних країн кукурудзяного поясу після п’ятниці, йдеться у щоденному дописі Commodity Weather Group.
Європейська комісія зберегла прогнози виробництва ячменю та кукурудзи на 2025/26 рік без змін на рівні 51,7 млн та 65,0 млн метричних тонн відповідно.
May 25 Corn closed at $4.77 1/4, up 5 1/4 cents,
Nearby Cash was $4.50 1/2, up 5 1/2 cents,
Jul 25 Corn closed at $4.84, up 4 3/4 cents,
Dec 25 Corn closed at $4.56 1/2, up 2 cents,
New Crop Cash was $4.20 1/8, up 2 1/4 cents
Ф’ючерси на канолу на біржі ICE зросли більш ніж на 2% у четвер, оскільки різке зростання ф’ючерсів на соєву олію призвело до зростання цін на олії.
Липневі ф’ючерси на ріпак зросли на $15,10 до $697,40 за метричну тонну, досягнувши найвищого значення майже за 11 місяців. Листопадові ф’ючерси на ріпак, які є першим контрактом, який представляє врожай, вирощений у 2025 році, зросли лише на $4,20 до $657,10.
Спред липня-листопада значно розширився до $40 за метричну тонну знижки листопада до липня. На початку березня листопад недовго стояв на більш ніж $10 премії до липня.
Трейдери заявили, що зростання цін на соєву олію в Чикаго призвело до зростання цін на ріпак на найближчому ринку.
Ф’ючерси на ріпак на Euronext зросли на 0,63%. Ф’ючерси на малазійську пальмову олію FCPO у четвер залишалися на колишньому рівні після двох днів зростання
Аналітик заявив, що цінове нормування каноли неминуче з огляду на скорочення поставок у Канаді. Експорт каноли з початку року, як очікується, перевищить 7,5 млн тонн, прогнозованих Міністерством сільського господарства та агропродовольства Канади.
Канадська комісія з зерна повідомила, що експорт каноли до Європейського союзу цього маркетингового року зріс до 700 000 тонн порівняно зі 100 000 роком раніше. Експорт до Китаю досяг 3,36 млн. тонн порівняно з 2,21 млн. тонн у цей же час минулого року.
Зростання цін на сиру нафту підкріпило зростання цін на рослинні олії.
Канадський долар у четвер вдень практично не змінився: курс канадського долара становив 72,11 цента США.
У четвер було продано 58 092 контракти порівняно з 42 029 у середу. Спредінг становив 30 960 проданих контрактів.
Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:
Травень 692,40 зріс на 16,40
Липень 697,40 зріс на 15,10
Листопад 657,10 зріс на 4,20
Січень 661,10 зріс на 2,80
Консалтингова компанія Drewry, що спеціалізується на морському судноплавстві, заявила в четвер, що, за її прогнозами, обсяг контейнерних перевезень у світі скоротиться на 1% внаслідок торговельної політики США.
Це стане третім падінням світового попиту на контейнерні перевезення, відколи лондонська компанія Drewry почала збирати ці дані в 1979 році. Обсяг контейнерних перевезень впав на 8,4% під час світової фінансової кризи у 2009 році та на 0,9% у 2020 році, коли було оголошено пандемію COVID.
Поточна політика адміністрації Трампа включає всеосяжні мита в розмірі 10% на товари з більшості країн і 145% імпортні мита на товари з Китаю. Китай та інші країни відповіли митом на товари США.
“Якщо припустити, що 2/3 поточних тарифів збережуться, імпорт США з Китаю може скоротитися на 40%”, – йдеться у слайд-презентації консалтингової компанії.
Китай домінує в імпорті в США споживчих товарів, промислової продукції та меблів.
Переміщення китайського виробництва до країн, що стикаються з набагато нижчими тарифами, може компенсувати частину зниження попиту на перевезення. З цією метою імпорт США з інших країн може збільшитись на 15%, сказав Дрюрі.
Коли на початку цього місяця США підвищили мита на товари з Китаю, компанія RC Willey Home Furnishings, що належить Berkshire Hathaway, призупинила виконання всіх замовлень з місцевих фабрик, включаючи ті, які були готові до завантаження на судно, що відправляється в інші країни, повідомив Джефф Чайлд, президент роздрібної мережі, що має, Каліфорнії.
У той же час компанія поновила замовлення з В’єтнаму. Вона зупинила ці замовлення, коли адміністрація Трампа націлилася на цю країну з тарифами 46%. RC Willey відновила замовлення, коли тарифи для В’єтнаму було тимчасово знижено до 10% на 90 днів.
Чайлд зазначив, що тарифні потрясіння не лише є головним болем для роздрібних торговців, а й погіршують настрій покупців.
«Головний убивця споживчої впевненості — це невизначеність, і саме у цій ситуації ми зараз і перебуваємо».
Читайте також
Дозвіл ЄС на імпорт ГМО-кукурудзи створить ще більший тиск на українських експорте...
Мита Трампа менше загрожують Україні, ніж втрата торговельних пільг від ЄС, – НБУ
Ціни на фуражний ячмінь в Україні знизились, а на пивоварний – сягнули макси...
Японія розглядає збільшення імпорту сої зі США на тлі тарифних переговорів
«ТАС Агро» розширює співпрацю з міжнародною компанією Posco International
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом