Ціни на сою CFR у Китаї знизяться на тлі достатньої пропозиції та незмінного попиту
Очікується, що в першому кварталі 2025 року ціни на сою в Китаї виявляться під тиском через зростання виробництва у Бразилії та стабільний попит у Китаї.
За даними S&P Global Commodity Insights, фіксована ціна на соєві боби CFR у Китаї на кінець 2024 року знизилася на 24% у річному обчисленні і склала $439,91 за тонну станом на 12 грудня. Спостерігачі за ринком очікують, що у першому кварталі 2025 року ціна знизиться до діапазону 400-450 доларів за тонну.
За прогнозами, виробництво сої у Бразилії досягне рекордних 169 млн тонн у 2024-25 маркетинговому році (січень-грудень), що на 10,5% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Очікується, що постачання сої до Китаю буде стабільним, оскільки посівні роботи прискорюються, а світові постачання знижуються у зв’язку з покращенням погоди в Південній Америці, повідомляє S&P Global Platts.
“Найвищий прогноз виробництва сої в Бразилії є досить несприятливим для ринку, якщо тільки не почнуться дощі, які вплинуть на прогнозовану врожайність”, – сказав трейдер зі Східного Китаю.
Моніторинг погодних змін та зростання виробництва сої у регіонах Південної Америки матиме вирішальне значення для ринку.
Бразилія випередила США, ставши найбільшим постачальником сої до Китаю, і, за прогнозами Міністерства сільського господарства США, збереже цю позицію в 2024-25 мг. Сезонні затримки з посадкою сої у Бразилії можуть перенести пік збирання врожаю на березень 2025 року, що потенційно створить вузькі можливості для експорту до США.
Однак китайські трейдери зберігають обережність через зростаюче занепокоєння з приводу відновлення торгового конфлікту між Китаєм і США. Незважаючи на це, Китай продовжує закуповувати американську сою, ймовірно, купуючи її заздалегідь, щоб забезпечити постачання напередодні можливих тарифів.
“Китай нагромадив величезні запаси сої, які допоможуть йому практично повністю відмовитися від імпорту американської сої і майже повністю перейти на американську квасолю, якщо врожай у Бразилії та Аргентині залишиться в межах наших очікувань”, – сказав Джек Ларімер, старший аналітик Commodity Insights.
Диверсифіковані джерела імпорту до Китаю та очікуваний рекордний обсяг виробництва у Південній Америці дозволяють припустити, що загальний прогноз пропозиції залишається стабільним.
Покриття попиту
Враховуючи вищі обсяги виробництва в Південній Америці, китайські трейдери вирішили зайняти нові позиції, про що свідчить рівень попиту на постачання з лютого до квітня.
Нижчі фіксовані ціни на американські соєві боби стимулювали переробників, оскільки вони можуть продавати соєвий шрот та маслопродукти, щоб забезпечити рентабельність відкладених обсягів.
Однак, що стосується найближчих поставок, покупці орієнтуються на запити про постачання бразильської сої наприкінці січня, що відволікає попит від дешевих соєвих бобів американського походження, незважаючи на низьку маржу.
“Покупці продовжують вимагати та бронювати вантажі для покриття відкладених поставок, основними проблемами є погіршення маржі на спотових поставках та слабка структура внутрішнього споживання”, – сказав китайський брокер.
Прогноз попиту на корми “ведмежий”.
Прогноз попиту на сою в Китаї на 2025 рік вказує на помірне зростання, зумовлене збільшенням попиту в секторах птахівництва та аквакультури, відновленням попиту на корми для свиней та зростанням споживання харчових продуктів та соєвої олії.
Виробники бройлерів зіткнулися з низьким прибутком із середини серпня, а слабкі тенденції у споживанні м’яса призвели до зниження попиту на свинину напередодні Нового року за Місячним календарем.
Ці фактори вказують на зниження попиту на корми у першому кварталі 2025 року. Однак відновлення цін на свиней та збільшення попиту на птахівництво та аквакультуру можуть надати деяку підтримку.
“Продажі шроту загалом протягом року були досить низькими, але рентабельність тваринництва з року в рік покращувалася. Я думаю, що внутрішній попит повинен принаймні залишатися стабільним [на соєвий шрот]”, – сказав китайський переробник сої.
“Якщо середня вартість виробництва зросте до 65%, ціни на соєвий шрот знизяться”, – сказав східнокитайський переробник.
У грудні ціни на соєвий шрот досягли нових мінімумів, що призвело до обережних закупівель на тлі побоювань подальшого зниження. Підприємства закуповують соєві боби лише для невідкладних потреб, очікуючи на зниження цін у зв’язку з урожаєм у Південній Америці.
За даними Commodity Insight, імпорт сої до Китаю, за прогнозами, скоротиться на 1,8% у річному обчисленні до 109 млн тонн у 2024-25 МР.
“Ми очікуємо, що попит на китайський імпорт трохи знизиться наступного року на тлі уповільнення зростання попиту на товари в Китаї та погіршення торговельних відносин із США”, – сказав Ларімер.
Нижчий, ніж очікувалося, рівень переробки означає зниження фізичного попиту, попри сприятливу маржу переробки. Commodity Insights прогнозує збільшення обсягів переробки сої на 0,51% у річному обчисленні до 98 млн тонн у 2024-25 МР.
Внутрішні показники переробки сої залишаються на рівні 50% загальної продуктивності, при цьому дробильники не відчувають оптимізму з приводу підвищення продуктивності.
Зростання рентабельності дроблення може ще більше збільшити попит на переробку в Китаї та імпорт, незважаючи на наявність достатніх запасів.
“Якщо розпочнеться повномасштабна торговельна війна між США та Китаєм, ми очікуємо, що китайський імпорт впаде до рівня споживчого попиту, який наразі оцінюється у 98 млн. тонн”, – сказав Ларімер.
Китай був би в кращому становищі для зниження ризиків, пов’язаних з можливим торговим конфліктом зі США, при стабільному постачанні сої, зниженні світових цін на сою, достатніх запасах і слабкому короткостроковому попиті.
Читайте також
Експорт українського зерна перевищив 20,3 млн тонн
Ціни на сою та соняшник у Казахстані знизилися, тоді як інші олійні дещо подорожчали
Ціни на сою в портах знижуються, проте на заводах утримуються через гарний попит
Ціни на рис у Японії зросли більше ніж на 63%
Капуста стає найдорожчим овочом борщового набору в Україні!
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом