Ціни на соняшник в Україні опускаються слідом за падінням цін на рослинні олії

Вчора Трамп оголосив про відтермінування на 90 днів мит для всіх країн, крім Китаю, чим «поставив на паузу» торговельну війну проти світу. Але ескалація між США та Китаєм продовжує тиснути на ціни на нафту, з огляду на можливе падіння світового попиту внаслідок уповільнення економік обох країн.
Слідом за нафтовими котируваннями продовжують падати ціни біопалива та рослинних олій, що призводить до зниження цін на соняшникову олію.та соняшник в Україні.
Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent після падіння на 25% за останні два тижні вчора виросли на 3,6% до 65,3 $/баррель (-14,8% за тиждень).
Червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії з понеділка впали на 4,5% до 4146 ринггітів/т або 923 $/т (-8,9% за тиждень) слідом за падінням цін на нафту. На біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію вчора впав на 0,89%, а на пальмову олію CPO1 – на 1,9%.
Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго після падіння на 7,8% за попередні 7 днів вчора виросли на 2,7% до 1018 $/т (+9,2% за місяць) на очікуваннях збільшення урядом дотацій на виробництво біодизеля у США у 2026 р.
В Україні експортні ціни попиту на соняшникову олію за тиждень знизились на 5-10 $/т до 1120-1125 $/т з доставкою до портів Чорного моря, та на 25-30$/т до 1150-1180 $/т з доставкою до країн ЄС, де різко впали ціни на ріпакову олію та біодизель.
Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% з понеділка впали на 500-800 грн/т до 26000-26400 грн/т з доставкою на завод. При цьому частина заводів продовжує простоювати внаслідок низької маржі переробки через високі ціни на соняшник і перспективи подальшого падіння цін на олію.
Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот в портах Чорного моря залишаються на низькому рівні 215-220 $/т.
Багато покупців олії зупинили закупівлі в очікуванні стабілізації ринків та розуміння тенденції цін на нафту, яка буде залежати від досягнення угоди між Китаєм та США. Тому найближчим часом не варто очікувати зростання цін на соняшник, а подальша ескалація між США та Китаєм лише посилить падіння попиту і наблизить світову кризу.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
США планують збільшити експорт сої до Італії
При Мінагрополітики розпочала роботу Команда підтримки відновлення та реформ
В Європі представили їстівну джутову сітку для тюків
Додатковим викликом для аграріїв Херсонщини стали підпали полів
Bunge та Viterra об’єдналися в єдину компанію під брендом Bunge
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом