Ціни на пшеницю знову підскочили після ударів ЗСУ по російським кораблям у Чорному морі
Світові цини на пшеницю зросли після того, як Україна використала морські безпілотники, щоб пошкодити російський нафтовий танкер і військово-морське судно. Такі атаки поставили під загрозу головний шлях експорту російських товарів через Чорне море. Про це пише Bloomberg.
Ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій товарній біржі піднялися у понеділок на 3,4% до 6,545 доларів за бушель, а у Сіднеї торгувалися на рівні 6,4725 доларів після нападу України на російський військово-морський корабель.
Видання пише, що рішення Києва розпочати війну з Росією в Чорному морі відбулося після того, як 17 липня Володимир Путін відмовився від “зернової угоди” за посередництва ООН і узгодженої ракетної кампанії проти українських портів. В результаті український експорт зернових значно скоротився, тоді як російський це не вплинуло.
На Чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку Росія щодня продає на світових ринках, а також є основним транзитним коридором для казахської сирої нафти.
Цього року ф’ючерси на пшеницю все ще впали майже на 20% через перспективи високого врожаю від ключових експортерів і все ще великий буфер глобальних запасів.
“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту є набагато сильнішою, ніж загроза українському експортному коридору”, — сказав Оле Хоу, головний виконавчий директор брокера та радника IKON Commodities.
Росія є одним з найбільших експортерів пшениці, яку переміщують саме водним шляхом. Наразі в РФ збирають врожай зернових, що робить цей час вирішальним для доставки врожаю на ринки та забезпечення достатньої пропозиції для обмеження глобальних витрат на продовольство.
Нагадаємо, 5 серпня Україна оголосила про воєнну загрозу для судноплавання в акваторії шістьох російських портів на Чорному морі.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом