Ціни на продовольство в Україні через війну зросли до 30%
Повномасштабне вторгнення військ рф в Україну призвело до істотного зростання цін на основні продовольчі товари в Україні та її регіонах.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України, посилаючись на Огляд продовольчої безпеки та політики України, підготовлений фахівцями відомства та експертами центру досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр).
Абсолютними чемпіонами в ціновій гонці стали: Херсонська область зі зростанням на 29,6%, та Черкаська, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області, які показали зростання на 13,1-10,3% .
У цілому по Україні ціни на хліб, борошно, м’ясо, молочні продукти, молоко та овочі зросли на 5,6-34,5% в залежності від продукту.
Найбільш значні зміни відбулися у таких категоріях товарів як пшеничне борошно (17%), гречана крупа (27%) та просо (35%). У січні-лютому, наприклад, зміна цін на ці товари склала до 5%. Зростання цін на свинину (10%), молоко (9%), вершкове масло (12%), цукор (7%) і рослинне масло (13%) з початком війни є досить помітним. Наприклад, у порівнянні з довоєнним періодом, зростання цін на цю продукцію не перевищувало 4%.
Основними причинами підвищення цін стали зростаючі світові ціни на продовольство і енергоносії, викликані, серед іншого, масштабними інфраструктурними руйнуваннями, збільшенням витрат на логістику, збоями в операційній діяльності та поставках в Україні.
Читайте також
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Виробництво молока в Україні може стабілізуватися на рівні 6,7 млн тонн
В Італії тестують озимий посів цукрового буряку
На Рівненщині прогнозують старт жнив за два тижні та оцінюють стан зернових
Світовий ринок кукурудзи перебуває під тиском через зростання пропозиції та слабші...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом