Ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі, – НБУ
Світові ціни на продовольство знизилися завдяки значній пропозиції зерна. Надалі зниження цін уповільнять гірші врожаї пшениці в Канаді та Австралії, а також кукурудзи в Бразилії в наступному році.
Про це йдеться у звіті Національного банку України про фінансову стабільність за грудень 2023 року.
Однак ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі через швидше зростання пропозиції порівняно з попитом.
Загалом нижчі світові ціни на сировинні товари негативно впливають на обсяги українського експорту, передусім агропродукції. Разом з тим основною проблемою для українських експортерів залишаються логістичні обмеження. Після припинення росією дії «зернового коридору» Україна та партнери змогли організувати транспортний маршрут Чорним морем. Однак українська інфраструктура на морі та Дунаї перебуває під постійними повітряними ударами. Додатковим стримуючим чинником є обмеження на експорт окремої аграрної продукції до країн-сусідів. Україна залишає за собою право звернутися до Світової організації торгівлі для розв’язання торговельних суперечок. Також проблемою є блокування руху вантажівок з України протестувальниками в Польщі та Словаччині.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Зеленський підписав закон про держрегулювання обігу ЗЗР
Канада схвалила злиття Viterra і Bunge, усунувши одну з останніх перешкод для закр...
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом