Ціни на пальмову та соєву олію виросли на 3-4% на тлі посилення агресії Росії проти України
Агресія Росії проти України призвела до різкого підвищення цін на нафту та, як наслідок, на соєву та пальмову олію. Трейдерів непокоїть можливий зрив поставок соняшникової олії з основних країн-експортерів – України та Росії в разі подальшого посилення конфлікту між ними.
Ціни на нафту знову перетнули 97 $/барель на тлі можливого скорочення поставок з Росії в разі запровадження проти неї санкцій.
Слідом за ними квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії в понеділок виросли на 2,5%, а у вівторок ще на 3% до рекордних 5840 рінггитів/т або 1395 $/т, що підтримало ціни на соєву олію.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли одразу на 4% до 1550 $/т на тлі зростання цін на пальмову олію та сою, прогнози врожаю якої для Південної Америки продовжують знижувати.
Березневі ф’ючерси на сою вчора виросли на 2,2% до 600 $/т, додавши за місяць 16,7% ціни.
Протягом 11-17 лютого експорт сої з США скоротився до найменших у сезоні 975 тис т, а загалом з початку сезону сягнув 39,8 млн т, що на 22% поступається торішнім темпам.
Погода в Аргентині сприяє розвитку посівів, тому експерти зернової біржі Буенос-Айресу залишили прогноз врожаю сої в країні у 2021/22 МР на рівні 42 млн т.
Чорноморська соняшникова олія минулого тижня подорожчала на 30-50 $/т до 1420-1440 $/т. Цього тижня ціни на неї, імовірно, продовжать зростати слідом за сусідніми ринками рослинних олій, хоча попит залишається низьким через ризики зриву поставок з Росії та України.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом